Logowanie

Dzisiaj społeczność naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi świętowała otwarcie nowego boiska szkolnego. Uroczystość uświetnili m.in.: prezydent Bielska-Białej pan Jacek Krywult, przewodniczący Rady Miejskiej pan Jarosław Klimaszewski, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty pan Jan Solich, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej pan Tomasz Kowalik oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, których przywitała pani dyrektor Maria Marczyk. W imieniu ks. proboszcza parafii pw. Bożej Opatrzności - ks. Andrzeja Mojżeszko, poświęcenia nowego obiektu sportowego dokonał katecheta - ks. Kamil Kuchejda.
W części artystycznej wystąpili uczniowie naszej szkoły  i zaprzyjaźnione zespoły. O sporotwych marzeniach śpiewała Anna Fajlhauer z 3ea przy akompaniamencie kolegów z klasy Piotra Brzeźnego i Tomasza Zbijowskiego. Woklanie zaprezentowały się też dziewczęta z klas trzecich w utworze "Skaczemy, biegamy". Z kilkoma układami akrobatycznymi wystąpiły zawodniczki Klubu Sportowego Start Bielsko-Biała (podopieczne naszego nauczyciela   pana Mateusza Kruka) -  srebrene medalistki turnieju międzynarodowego, reperezentantki Polski w Pucharze Świata. Uroczystość uświetnił też Zespół Tańca Nowoczesnego "Mad Moves" (pod opieką instruktora pani Małgorzaty Tracz), w którym występuje uczennica Ekonoma Magdalena Kuś z kl. 1eb. W układzie tańca nowoczesnego zaprezentowała się Elżbieta Strzelec z kl. 3ea. Uroczytość prowadzili uczniowie: Dominika Cendry z kl. 3ea i Patryk Bogunia z kl. 2ha
Pani Dyrektor w trakcie swojego przemówienia przypomniała, że nasza szkoła uzyskała tytuł "Złotej Szkoły 2017", zajmując 1. miejsce w Bielsku-Białej, 12. w woj. Śląskim i 54. w Polsce. Podkreśliła też, że "czas spędzony na boisku, sali gimnastycznej,ścieżce rowerowej lub szlaku turystycznym to każdorazowo dawka dobrej energii, zdrowia fizycznego i psychicznego". Pani Maria Marczyk w imieniu młodzieży, nauczycieli i dyrekcji szkoły podziękowała panu Prezydentowi, panu Przewodniczącemu  RM oraz panu Dyrektorowi MZO "za ten piękny obiekt, który służył będzie naszym uczniom, ale także okolicznym mieszkańcom".
Podziękowania skierowano też do Rady Rodziców, Dyrekcji, nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ogrodniczych za pomoc w urządzeniu terenu wokół boiska oraz do sponsorów: firmy "Bratek" państwa Duźniak i Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych pana Andrzeja Kubery.


Polecamy  artykuły na stronach:
radia Bielsko:http://www.radiobielsko.pl/wiadomosci/wielka-feta-na-otwarcie-boiska-foto/33658
i Urzędu MIasta http://www.um.bielsko.pl/aktualnosc-5193-trzy_nowe_boiska_przy_szkolach.html 
Autorzy zdjęć: p. Jacek Kachel, p. Zofia Cichowlaz.

Poprawiony (sobota, 10 czerwca 2017 15:15)

 


"POLA NADZIEI” – podsumowanie zbiórek w roku szkolnym 2016/2017:

  • akcja „Faworek” - sprzedaż ciasteczek z wróżbą z okazji „Andrzejek”
  • sprzedaż mikołajkowych kotylionów w dniu Św. Mikołaja
  • kwesta na terenie szkoły w ramach „Dnia Św. Patryka” 
  • sprzedaż ciast w dniu Św. Walentego
  • kwestowanie na terenie SDH „Klimczok (12.12.2016 r. i 5.04.2017r.)

Suma zebranych pieniędzy na rzecz utrzymania Hospicjum im. Jana Pawła II:  2544,71 zł.   

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM

Opiekunki akcji „Pola Nadziei”

 

Poprawiony (czwartek, 14 grudnia 2017 08:52)

 
W dniu 31 maja 2017 r. uczniowie klasy 1ea odwiedzili bielski oddział Archiwum Państwowego w Katowicach. Uczestniczyliśmy w ciekawie prowadzonej „lekcji archiwalnej”, w ramach której Pani Joanna Sieranc-Guzdek – starszy kustosz, zapoznała nas z zasadami prowadzenia archiwum zakładowego oraz z podstawowymi normatywami kancelaryjno-archiwalnymi i zasadami ich tworzenia. Kierownik Oddziału, pan Paweł Hudzik wprowadził nas w historię archiwum oraz zaprezentował różnorodne zbiory i materiały, zobaczyliśmy księgi i dokumenty sprzed stuleci. Zostaliśmy również oprowadzeni po budynku oraz poznaliśmy nowoczesne metody przechowywania i udostępniania materiałów archiwalnych. Dzięki interesującym zajęciom poszerzyliśmy wiedzę na temat przechowywania, opracowania, oraz zabezpieczania materiałów archiwalnych ale również dowiedzieliśmy się o możliwościach zgłębiania wiedzy na bazie cennych, historycznych dokumentów, które mogą być udostępnione w archiwum w celu poszerzania wiedzy.
                                                                                                                                                                      Aleksandra Talik

 Fotorelacja z wizyty w oddziale Archiwum Państwowego na stronie:

http://www.katowice.ap.gov.pl/art,219,lekcja-archiwalna-w-oddziale-w-bielsku-bialej

  

Poprawiony (wtorek, 06 czerwca 2017 12:04)

 

W sobotę 03.06.2017r. dziewięcioosobowa grupa uczniów "Ekonoma" z klas 1eb,1lh i 3lh wzięła udział w grze terenowej Geocaching. Uczniowie nauczyli się zasad obowiązujących w tej grze oraz zapoznali sie z działaniem aplikacji w systemie android: cgeo. Następnie odbyła sie bardzo ciekawa część praktyczna czyli poszukiwanie sprytnie ukrytych "skarbów". Miejscem naszej zabawy był "Cygański Las" w Bielsku-Białej. Udało nam sie odnaleźć kilka "skrzynek" w tym "magnetyczne". Podobnie jak w latach ubiegłych naszym instruktorem , który wprowadził nas w Geocaching był absolwent ZSE z zamiłowania "geokeszer" pan Tomasz Mucha. Dziękujemy za wspólną zabawę i poświęcony czas.

            Wszystkich zainteresowanych taką formą spędzania wolnego czasu zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową www.geocaching.com      

 

Poprawiony (piątek, 10 listopada 2017 15:28)

 
 
W dniu 22.05.2017r. czteroosobowa drużyna z "Ekonoma" wzięła udział w XV edycji Ogolnopolskiego Turnieju "Pierwsza Pomoc". Szkołę reprezentowali nastepujący uczniowie: Julia Soj kl. 1ea, Martyna Baścik, Magdalena Ficoń kl. 3eb, Kamil Wandzel kl. 3lh. Zawody odbyły się w miejscowości Nowa Ruda-Słupiec (woj. dolnośląskie).W kategorii szkoły ponadgimnazjalne udział wzieło 31 szkół z całego kraju. Młodzi "ratownicy"z "Ekonoma"ostatecznie uplasowali sie na 14 miejscu .Uczestnicy Turnieju mieli za zadanie rozwiązać test z wiedzy o pierwszej pomocy, a następnie wykonać 5 praktycznych zadań dotyczących ratownictwa medycznego. Zawody charakteryzowały się wysokim poziomem, w Turnieju brały też udział szkoły o profilu medycznym i ratowniczym.
Chociaż rywalizacja między drużynami była duża a laureatami zostały tylko 3 szkoły, to dało sie odczuć, że w tym Turnieju nie bylo przegranych. Wszystkim przyświecała idea że tak naprawde chodzi o doskonalenie swoich umiejętności z zakresu ratowania życia ludzkiego.
Słowa uznania dla naszych uczniów, którzy reprezentowali Zespół Szkół Ekonomicznych na XV Turnieju Wiedzy "Pierwsza Pomoc".
                                                                                                                                                                          opiekun: Rafał Jasiak
Poprawiony (poniedziałek, 29 maja 2017 13:12)

Więcej…

 

12 maja 2017 r. klasy logistyczne - 2la i 3l uczestniczyły w wycieczce nakowej do Śląskigo Centrum Logistyki w Gliwicach. Opiekę nad uczniami sprawowały  pani Agata Naściszewska, Sabina Stolorz-Pospiszyl i Anna Lazar. Podczas wycieczki uczniowie poznali zakres działaności ŚCL, a w szczególności:
·         Magazyn ADR i bimodalny,
·         Magazyn stali,
·         Port śródlądowym,
·         Stację i bocznicę  kolejową,
·         Terminal kontenerowy,
·         Parkingiem dla TIR-ów.
Obserwacja pracy centrum logistycznego to dla uczniów pogłębienie wiedzy teoretycznej i poznanie praktycznej strony pracy logistyka. Wrażenie na uczniach wywarł proces obsługi terminala kontenerowego oraz przeładunek stali. Najnowocześniejsze rozwiązania infrastrukturalne stosowane przez ŚCL oraz wykorzystywane specjalistyczne środki transportu wyposażą uczniów w nową, aktualną, praktyczną wiedzę logistyczną.
                                                                                                                                                                                                                                                                                      Anna Lazar

Poprawiony (środa, 17 maja 2017 11:12)

Więcej…

 
W piątek 28 kwietnia pożegnaliśmy pięć klas kończących szkołę: 4ea, 4eb, 4ha, 4 la, 4lb. Zdający w maju maturę absolwenci otrzymali od swoich młodszych kolegów pamiątkowe dyplomy, które przekazali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego na ręce przewodniczących klas. Progrm artystyczny dla maturzystów przygotowali pod kierunkiem pani Marii Jędryki i pani Beranadety Stanisz  uczniowie klas drugich i trzeich. Akademię prowadzili: Dominika Cendry, Wiktoria Białoń i Arkadiusz Ciesielski, a wokalnie i poetycko uświetnili: Maria Bieniek, Wiktoria Białoń, Anna Fajlhauer, Izabela Kurcjus przy akompaniamencie gitarzystów Piotra Brzeźnego i Tomasza Zbijowskiego.
Przewodniczący i przedstawiciele klas maturalnych  uczestniczyli w Konkursie Wiedzy o Ekonomie, który wygrała 4lb. Uczestnicy konkursu otrzymali dla swoich klas "czeki na szczęście", które będzie potrzebne w trakcie zdawania egzaminów maturalnych.
Edyta Gwizdoń (kl. 4ea) i Arkadiusz Bargiel (kl. 4ha) w imieniu klas czwartych podziękowali Dyrekcji, gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły, a przede wszystkim swoim wychowawcom: pani Ewie Dunaj, pani Annie Lazar, pani Monice Legieć-Kwaśny, pani Ewie Stebelskiej, pani Joannie Szczęsnej. Gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy powodzenia na maturze!

Poprawiony (środa, 17 maja 2017 11:11)

Więcej…

 
W czwartek 13 kwietnia odbył się Wielkanocny Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Zespołu Szkół Ekonomicznych. Już po raz 11 zawody rozegrano na obiekcie TS Rekord Bielsko-Biała. Mistrzem szkoły została klasa 3lh, która wygrała wszystkie spotkania, strzeliła najwięcej goli, a Kamil Wandzel z mistrzowskiego zespołu został królem strzelców całej imprezy z 9 bramkami.

Serdecznie gratulujemy!

Wyniki: I miejsce 3lh, II miejsce 1lh, III miejsce 4ha.

Poprawiony (czwartek, 20 kwietnia 2017 13:16)

Więcej…

 
Zwycięstwem Ekonoma zakończyły się rozgrywki Miejskiej Licealiady w piłce nożnej. Po sukcesie i drugim miejscu w zeszłym roku udało się wynik poprawić i stanąć, tym razem na najwyższym stopniu podium! Finałowy turniej był bardzo emocjonujący i kosztował naszą drużynę wiele wysiłku i zdrowia. Wygrana 5:1 z "Żeromskim" i 1:0 z "KEN-em", bardzo dobra gra,  dawała nam dużą nadzieję i znakomitą sytuację przed ostatnim, decydującym meczem finałowym. Wystarczał Nam bowiem tylko, albo aż remis aby wygrać cały turniej. Oczywiście graliśmy o zwycięstwo, ale ostatecznie „zwycięski” remis 1:1 z Gastronomem, piękny gol główką Dawida Gleindka dało nam wygraną w całych rozgrywkach! Wielkie gratulacje dla chłopków, przed którymi teraz turniej powiatowy, już 21 kwietnia.
Reprezentacja ZSE w piłce nożnej:
Bargiel Arek 4ha, Gutan Damian 4ha, Cichowlaz Marcin 3lh, Mleczko Nikodem 3lh, Wandzel Kamil 3lh, Fiedor Mateusz 2la, Gleindek Dawid 2la, Kabot Dominik 2la, Fołta Szymon 1eb.
  
   


 


Poprawiony (czwartek, 08 czerwca 2017 11:09)