W 2014 roku nasza Szkoła dwukrotnie uczestniczyła w akcji krwiodawstwa. Według danych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach w obu akcjach 71 osób zgłosiło się do oddania krwi, a 49 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych  łącznie oddało 21 770 ml krwi. Organizatorem akcji na terenie "Ekonoma" jest pani Anna Karus.
Wszystkim chętnym i wszystkim, którym stan zdrowia pozwolił na oddanie krwi dziękujemy za ten cenny dar!!!

Poprawiony (poniedziałek, 23 marca 2015 22:29)

 


          W dniu 19.01.2015 grupa młodzieży z naszej szkoły kolejny raz wzięła udział w cyklicznych "Spotkaniach Podróżników", które odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 20-tej w Grawitacja Caffe w Bielsku-Białej.Tym razem była to fotorelacja z wyprawy samochodowej do Afryki Południowej (Namibia, Botswana, RPA). Prelekcję i pokaz slajdów pt.  "Afryka piękna i dzika" zaprezentowali Wojtek i Wiola.

           Opiekę nad uczniami sprawowali p. Aleksandra Talik, p. Rafał Jasiak.

 

Poprawiony (wtorek, 20 stycznia 2015 19:42)

 
W piątek 16.01.2015 r. w godzinach popołudniowych miała miejsce zbiórka wielkogabarytowych elektrośmieci. Została zebrana duża ilośc elektrozłomu tj.: lodówki, pralki, piec indukcyjny, telewizory, monitory oraz wiele innych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Akcja ta jest częścia całorocznego projektu o nazwie "Drugie Życie Elektrośmieci", w którym uczestniczy Zespół Szkół Ekonomicznych. Głównym założeniem tej inicjatywy jest pogłębienie świadomości ekologicznej naszej społeczności oraz "zamiana" tych bezużytecznych urządzeń na nowoczesny sprzęt elektroniczny, który zasili bazę dydaktyczną "Ekonoma". Składamy podziękowanie przede wszystkim Rodzicom naszych uczniów, którzy tak licznie odpowiedzieli na nasz apel i wsparli naszą wspólna akcję.

           Specjalne podziękowania dla pana Roberta Skoczylasa z Kobiernic i pana Mateusza Stojanowskiego z Bielska-Białej, którzy bardzo przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia tej zbiórki udostepniając transport oraz poświęcając swój czas.

          Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt "Drugie Życie Elektrośmieci", który jest dopiero na "półmetku", finał w czerwcu!!!

                                                                                             Opiekunowie projektu:

                                                                                             Ewa Dunaj, Rafał Jasiak

          

 

Poprawiony (niedziela, 15 lutego 2015 22:24)

 


        Uczeń klasy 1LH Marcin Cichowlaz zajmując 3 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych został laureatem 5 edycji Konkursu na najciekawszą prezentacje multimedialną pod hasłem: "Lizbona - miasto o wielu obliczach".
          Organizatorem konkursu jest Centrum Języka Portugalskiego przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Łącznie zgłoszonych do konkursu zostało 249 prac z całej Polski. "Ekonom" wystawił silną reprezentację, bo aż 20 prac zostało zgłoszonych do konkursu z naszej szkoły. Gratulujemy zajęcia wysokiej lokaty laureatowi Marcinowi Cichowlaz oraz dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie.

           Jednocześnie zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach o różnej tematyce, wychodząc z założenia: aby wygrać, trzeba grać... Nagrody i wyróżnienia czekają. 

 

                                                                                                                                                                             Rafał Jasiak

 

Poprawiony (niedziela, 11 stycznia 2015 18:46)

 

jest liderem polskiego rynku aplikacji biznesowych. To czołowy dostawca oprogramowania biznesowego, który od wielu lat oferuje swoim klientom systemy informatyczne, szeroką gamę szkoleń i wiedzę o najlepszych praktykach biznesowych sprawdzonych w czołowych firmach świata. To oprogramowanie klasy ERP z najwyższej półki. Aplikacje logistyczne zaprojektowane przez firmę SAP są najnowocześniejszymi rozwiązaniami na rynku.

Uczniowie klas logistycznych w ramach  projektu „MAM ZAWÓD – MAM PRACĘ W REGIONIE” uczestniczyli w 3-dniowym szkoleniu z obsługi systemu SAP. Szkolenie obejmowało szereg funkcjonalności systemu. Uczniowie pracowali we wszystkich modułach systemu, ale najwięcej zadań wykonali w module LOGISTYKA. Przeprowadzili  w systemie większość procesów logistycznych, przygotowując się tym samym do samodzielnej, kompetentnej pracy zawodowej.

Umiejętności i wiedza uczestników projektu poparte zostaną CERTYFIKATEM ukończenia szkolenia w zakresie obsługi systemu SAP. Szkolenie w jakim uczestniczyli nasi uczniowie w istotny sposób podnosi ich kompetencje zawodowe, dostosowuje ich wiedzę zawodową do potrzeb lokalnej gospodarki oraz wyzwań postępu technologicznego dyktowanego przez otoczenie biznesowe i branżę logistyczną.

                                                                                                                                                                                          Anna Lazar

Poprawiony (wtorek, 06 stycznia 2015 21:48)

 

19 grudnia stare mury naszej szkoły rozbrzmiewały dźwiękami  najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.  Szkolny Konkurs Kolęd  zorganizowany przez księdza Szczepana Kobielusa, Panią Annę Lazar i klasę 2la wprowadził nas w świąteczny, magiczny czas Bożego Narodzenia. W trakcie konkursu prowadzonego przez Gabrielę Rumian i Przemysława Olmę, usłyszeliśmy najstarsze i najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.  Tego dnia czuliśmy w szkole wyjątkową, świąteczną atmosferę. Kolędowali wszyscy Pastuszkowie, Aniołowie, Mędrcy Świata Monarchowie i kapele góralskie. Pojawił się nawet Rudolf. Wzruszaliśmy się słysząc „Kolędę dla nieobecnych” i kolędę „Oj Maluśki, Maluśki”.
Konkurs wygrała pięknie przebrana klasa 2lb wykonująca kolędy: „Gore gwiazda Jezusowi” i „ Kolędnicy, wędrownicy”. Drugie miejsce przypadło klasie 1ea, a trzecie 2ea. Wyróżnione zostały klasy 2la i 3lb. Wspólne kolędowanie zakończyliśmy życząc sobie wzajemnie Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

                                                                                                                                                                 ks. Szczepan Kobielus, Anna Lazar 

Poprawiony (środa, 07 stycznia 2015 22:44)

 

Grudzień jest miesiącem obfitującym w działania charytatywne. Włączyli się w nie również uczniowie naszej szkoły. Od kilku lat młodzież klas o profilu ekonomicznym /1, 2, 4/ bawi się w Mikołaja i obdarza łakociami wychowanków ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu. W tym roku dodatkowo uczennice z 2ea Ania i Renata upiekły przepyszne pierniki. Otrzymaliśmy serdeczne podziękowania od kadry pedagogicznej i obdarowanych dzieci.

Poprawiony (sobota, 03 stycznia 2015 19:39)

 


 

                W dniu 18.12.2014 r. dwie uczennice naszej szkoły: Angelika Bednarska z klasy trzeciej Technikum Handlowego oraz Justyna Nikiel z klasy czwartej Technikum Handlowego uczestniczyły w etapie rejonowym II edycji konkursu ,,Poznaj swoje prawa w pracy”, który odbył się w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach.

  W zmaganiach wzięło udział 47 uczniów z 25 szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w programie edukacyjnym PIP ,,Kultura bezpieczeństwa”. Uczestnicy odpowiadali na 35 pytań z zakresu prawa pracy i BHP. Uczennice naszej szkoły zaprezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy. Justyna Nikiel otrzymała 34 na 35 możliwych do zdobycia punktów. Niestety w dogrywce przegrała w walce o trzecie miejsce. Andżelika Bednarska uzyskała 33 punkty. Gratulujemy!

 

                                                                                             Koordynator programu PIP

                                                                                                                                                                                 Iwona Carbol-Sitek

Poprawiony (sobota, 03 stycznia 2015 19:16)

 

Już od 2 lat realizowany jest w naszej szkole pilotażowy projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych „Lekcje z ZUS”. Treści realizowane są w klasach pierwszych na podstawach przedsiębiorczości przez mgr Ewę Dunaj oraz na pracowni ekonomicznej przez mgr Agatę Królczyk. Podsumowaniem projektu był konkurs wiedzy "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". I etap (szkolny) konkursu odbył się 17 listopada 2014 r. Wzięło w nim udział ponad 11 tysięcy uczniów z 328 szkół w całej Polsce. Z naszej Szkoły dodalszego etapu zkwalifikowały się 3 uczennice z klasy 2eb: Sabina Hubczak, Patrycja Michałczak, Anna Moczała.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom tego etapu serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.

Kolejne etapy odbędą się w następujących terminach:

  • II etap (wojewódzki) - 16 marca 2015 r.
  • III etap (centralny) - 24 kwietnia 2015 r.

Poprawiony (środa, 18 marca 2015 08:54)