Logowanie

To już 10. edycja konkursu fotograficznego „Migawka”.  Jest on organizowany przez Radę Młodzieżową Bielska –Białej. Uczniowie  naszej szkoły uczestniczą w nim  od początku. W tym roku aż 38 osób z Ekonoma startowało w konkursie. Tegoroczne kategorie konkursowe zdjęć obejmowały tematy bliskie chyba wszystkim. Były to: sztuka uliczna, kontrasty, absurdy, emocje. Profesjonalne Jury  corocznie nagradza lub wyróżnia  prace młodych ekonomistów.

W tym roku również – II miejsce w kategorii kontrasty zajął uczeń klasy 1la Patryk Marek za bardzo ciekawe zdjęciealt…, bo jak stwierdził jeden z jurorów ”fotografuje się głową, a nie okiem czy aparatem”. Zgadnijcie, które zdjęcie Patryka zdobyło II nagrodęalt. 

Więcej…

 

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskich Dniach Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego. Tegoroczne, już 21. Dni Bepieczeństwa...  odbywały się pod hasłem "Dni młodości w barwach lata".
W sobotę 14 czerwca 2014 r. reprezentacja EKONOMA uczestniczyła w barwnym korowodzie młodzieży, który tradycyjnie rozpoczął się na placu przed Ratuszem. Wprawdzie pogoda nie dopisała, ale wszyscy mieli wyśmienite humory i dobrze się bawili. Naszą Szkołę reprezentowały klasy 1ea i 1la wraz z wychowawcami: panią Ewą Dunaj i panią Anną Lazar oraz panią Dyrektor Marią Marczyk.
Więcej…

 
 
Znamy laureatów konkursu z Wiedzy o kulturze!
„Cooltura – konkurs na najlepszą  prezentacje multimedialną lub film
z Wiedzy o kulturze”

Oto zwycięzcy:
I miejsce: zespół z kl. 2eb w składzie: Patrycja Atłas, Anna Harat, Paulina Godzieszka (za film pt. "Flash mob")
Dwa równorzędne wyróżnienia:
1. Kinga Wlazło z kl. 2la (za prezentację pt. "Najciekawsze muzea świata")
2. zespół z kl. 2eb w składzie: Karolina Baścik, Anna Błasiak, Sylwia Koziołek (za prezentację pt. Taniec, czyli to co nas porusza)k

 

Od tysięcy lat gra jest obecna w życiu ludzi. Gry towarzyszą nam w życiu, kształtują i pobudzają naszą wyobraźnię oraz zachęcają do osiągania coraz lepszych wyników. Dlatego też gry stały się tematem przewodnim naszego projektu, w ramach którego podjęliśmy następujące działania:
27.03.2014r. - wycieczka naukowa, udział w wystawie interaktywnej Mathematik zum Anfassen;
23.04.2014r. – 30.04.2014r. – szkolny konkurs gier językowych na lekcjach języka niemieckiego;
06.06.2014r. – udział w Południowopolskim Konkursie Gier w Goethe-Institut w Krakowie (Instytut Języka Niemieckiego).
Nauczyciele języka niemieckiego


 
Konkurs zorganizowany wśród uczestników wycieczki naukowej z języka niemieckiego do Parku Śląskiego. Zadanie polegało na zrobieniu zdjęcia i nadaniu mu tytułu w języku niemieckim. Najciekawszym okazało się zdjęcie Vier Frauen (Cztery kobiety), wykonane przez uczennice klasy 3tc  Klaudię Michniok, Karolinę Walczak i Patrycję Nowak.

Vier Frauen
 

  Gratulujemy alt

Więcej…

 

W ramach ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na rok szkolny 2013/2014 kampanii „Ćwiczyć każdy może” nasza szkoła zgłosiła swój udział w ogólnopolskiej akcji i jako jedna z nielicznych placówek oświatowych Bielska-Białej otrzymała tytuł „SZKOŁA W RUCHU”. Sport i rekreacja mają wyjątkowe znaczenie dla młodych ludzi wykonujących zawody, w których większość czasu pracy spędza się przy biurku i komputerze. Integralną częścią procesu dydaktyczno-wychowawczego  musi być kształtowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej młodzieży. Oferta zajęć sportowych zarówno programowych i pozalekcyjnych w naszej szkole promuje aktywność ruchową a dodatkowe zajęcia zorganizowane w ramach kampanii pozwoliły na uzyskanie tego zaszczytnego tytułu.

Szczegółowe informacje dotyczące realizowanych w naszej szkole zadań w ramach kampanii „Ćwiczyć każdy może” znajdują się w zakładce Sport w ZSE.

Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy i życzymy dalszej energii do podejmowania sportowych wyzwań. Nie zapomnijcie o ruchu podczas wakacji.

 

W dniu 6 czerwca 2014r. uczennice klas 2ea i 3tc uczestniczyły w II etapie Południowopolskiego Konkursu Gier w Instytucie Języka Niemieckiego w Krakowie.
Uczestnicy konkursu przedstawiali swoje gry w formie targów, tzn. wszystkie zespoły otrzymały stoiska, przy których zarówno członkowie zespołów jak i uczniowie z innych szkół mogli obejrzeć  i osobiście wypróbować gry, a potem zagłosować na jedną, ich zdaniem najlepszą, grę.  
Pierwszy zespół w składzie Klaudia Mrzygłód, Adrianna Piłat i Zofia Średniawa (klasa 2ea) prezentował grę językową PIKTOGRAMY oraz zespół drugi w składzie Katarzyna Kłaptocz i Aneta Ryszka (klasa 3tc) prezentował grę językową planszową (pierwsze miejsce w szkolnym konkursie Najciekawsza Gra Niemieckojęzyczna).  

Więcej…

 


   Dziewczęta ze Szkolnego Koła Strzelectwa Sportowego "Ekonomik" zajęły zespołowo I miejsce w Finale Centralnym 53. Zawodów Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety - 2014".
Zwycięstwa dziewcząt z Zespołu Szkół Ekonomicznych mają już 30-letnia tradycję.
  Indywidualnie Wioletta Gola  (kl. 2ea)  zajęła 2 miejsce, Angelika Jachym (kl. 4tb) 3 miejsce, a Natalia Zbijowska (kl. 4h) 8 miejsce.
   W dodatkowo prowadzonej - choć nie nagradzanej - klasyfikacji województw , reprezentacja  woj. śląskiego odniosła zdecydowane zwycięstwo.
                                                                                              Gratulujemy!


 

Więcej…

 

W czwartek 5 czerwca 2014 roku logistycy z Ekonoma po raz kolejny uczestniczyli w wycieczce naukowej do Śląskiego Centrum Logistyki S.A. w Gliwicach pod opieką p. Anny Lazar i p. Mateusza Kruka. Ideą wycieczki było przybliżenie i zapoznanie młodzieży z funkcjonowaniem spółki, jak również pokazanie możliwości Śląskiego Centrum Logistyki "od kuchni".

ŚCL jest operatorem logistycznym i oferuje usługi magazynowe, przeładunkowe, dysponuje terminalem celnym i kontenerowym, posiada własną agencję celną i flotę samochodową. Spółka  wykorzystuje technologie informatyczne MRPII/ERP i WMS.

Słoneczna pogoda umożliwiła nam poznanie całej infrastruktury ŚCL. Obserwowaliśmy przeładunki TEU w terminalu kontenerowym oraz odprawę celną towarów z Chin. Poznaliśmy działalność portu śródlądowego, widzieliśmy bocznice kolejowe i parkingi dla TIR-ów. Największe zainteresowanie młodych logistyków wywołał magazyn towarów niebezpiecznych oraz nowoczesny magazyn stali. Dzięki wycieczce logistycy poznali najnowocześniejsze rozwiązania w branży TSL.

Więcej…