Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie Juniorów i Seniorów pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej odbywały się w dniach  22-24 września 2017 r. w Tarnowie. W zawodach tradycyjnie już efektownie zaprezentowali się strzelcy z działającego w naszej szkole Szkolnego Koła Strzelectwa Sportowego "Ekonomik" zdobywając w klasyfikacji klubowej 3 miejsce oraz spore żniwo w medalowej klasyfikacji indywidualnej. Sukces drużyny - w składzie: Przemysław Dopart (2 x złoto i 1 x srebro), Joanna Szufłat (1 x srebro),  Marcin Rajwa (1 x brąz), Marcelina Macher (1x srebro), Sara Wójcicka (4 miejsce), Justyna Końska (5 miejsce), Dominika Zuziak (6 miejsce) oraz prowadzący trener Kazimierz Solich - to efekt skutecznej i solidnej pracy na treningach.

Poprawiony (wtorek, 03 października 2017 08:23)

 


Bardzo dobry start zaliczyły zawodniczki z naszego SKSS "Ekonomik" strzelające z karabinków standard podczas Finału Centralnego 56 Zawodów Strzeleckich "Srebrne Muszkiety 2017" w Bydgoszczy.
Reprezentujące województwo śląskie dziewczęta na zawodach odbywających się od 11 do 13 września 2017 r. wywalczyły tytuł wicemistrzyń kraju w kategorii zawodniczek z licencją PZSS z wynikiem  1796,7 pkt. Tym samym zdobyły srebrne medale drużynowo oraz okazały puchar MON.
W klasyfikacji indywidualnej zaprezentowały się równie skutecznie: Sara Wójcicka - 602,9 pkt 2 miejsce i srebrny medal (zabrakło 0,1 pkt do złota), Marcelina Macher - 599,0 pkt 5 miejsce, Justyna Końska - 594,8 pkt 8 miejsce. Drużynę poprowadził tradycyjnie trener Kazimierz Solich.

Poprawiony (wtorek, 03 października 2017 08:23)

 
altZapraszamy do wzięcia udziału
w XXXI Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej.

Hasło przewodnie bieżącej edycji Olimpiady brzmi:
„Wyzwania współczesnego rynku pracy”  


ZGŁOSZENIA PROSIMY KIEROWAĆ

DO p. LUCYNY KUŚ DO DNIA 29.09.2017 (PIĄTEK)

Poprawiony (wtorek, 26 września 2017 07:44)

Więcej…

 
                                WYCIECZKA i WARSZTATY JĘZYKOWE


LONDYN • 6 dni w marcu lub na początku czerwca
 • Przejazd: autokarem/przeprawa promem
 •  Zakwaterowanie: u rodzin brytyjskich
 • Wyżywienie: obiadokolacja, śniadanie, lunch w formie suchego prowiantu
 • zeszyt ćwiczeń
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW i KL, bagaż AXA
  Cena: około 1000 zł.
  Zapisy u nauczycieli języka angielskiego do 23.09.2017 r. Szczegółowe informacje u p. Joanny Szczęsnej oraz poniżej w zakładce więcej.

Poprawiony (piątek, 15 września 2017 13:19)

Więcej…

 

Zapraszamy do lektury listu Pani Minister Anny Zalewskiej skierowanego do Rodziców.


https://men.gov.pl/wp-content/uploads/2017/05/list-ministra-edukacji-narodowej-do-rodzicow.pdf

Poprawiony (niedziela, 25 czerwca 2017 19:46)

 
Prosimy o zpoznanie się z harmonogramem egzaminów zawodowych w sesji - czerwiec 2017 r. w zkładce Dla Uczniów


Poprawiony (środa, 23 maja 2018 08:49)

 
 
14 czerwca w kościele pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej uroczyście podsumowano tegoroczna akcję „Pola Nadziei”, którą w naszym regionie prowadzi Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne. W tym roku do programu „Pola Nadziei” zgłosiło się 85 szkół, których przedstawicielciele uczestniczyli w nabożeńtwie ekumenicznym.
Pani Grażyna Chorąży - prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego gorąco dziękowała wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w akcję, przypominając, że  nasze hospicjum zapewnia terminalnie chorym niezbędną opiekę lekarską, usługi pielęgniarskie, rehabilitację przyłóżkową, pomoc wolontariuszy oraz wsparcie psychologiczne i duchowe dla chorego i jego rodziny.
Uczniowie w ramach realizacji wszystkich trzynastu edycji programu wpłacili na konto SSH ponad 2 mln zł, przeprowadzając wiele akcji na ten cel, w tym jasełka, kiermasze ciast, pikniki rodzinne, kwesty w supermarketach oraz pod kościołami katolickimi i ewangelicko-augsburskimi.
W uroczystym zakończeniu akcji "Pola Nadziei 2017" wzięli udział duchowni diecezji bielsko-żywieckiej Kościoła Katolickiego i diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych z prezydentem Bielska-Białej Jackiem Krywultem oraz uczniowie i nauczyciele szkół zaangażowanych w akcję. Zgodnie z tradycją, podczas uroczystości przyznano tytuły Honorowych Członków Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego.

Poprawiony (czwartek, 14 grudnia 2017 08:53)

Więcej…

 

Warsztaty „Papiery do kariery”
to efekt partnerstwa pomiędzy dwoma unijnymi programami: Europassem i Eurodeskiem. Uczą, jak odnaleźć się na rynku pracy i edukacji, poznać swoje słabe i mocne strony oraz skutecznie zaprezentować swoje kwalifikacje.
W warsztatach "Papiery do kariery" w dniach 13 -14.06.2017 uczestniczyły klasy trzecie Ekonoma. Uczniowie analizowali swoje kompetencje i dyskutowali nad użytecznością dokumentów, które te kompetencje potwierdzają. W czasie zajęć analizowali dokumenty składające się na portfolio Europassa, uczyli się je wypełniać i przekonali się, dlaczego warto  korzystać z nich przy ocenie i prezentowaniu swoich umiejętności i kwalifikacji potencjalnym pracodawcom. Zajęcia prowadziła pani Agnieszka Dadak - konsultantka Eurodesk Polska.

Poprawiony (poniedziałek, 26 czerwca 2017 06:55)

 Uroczysta zakończenie roku szkolnego odbędzie się
23 czerwca 2017 r.
- o godz. 9.30 dla klas 1-szych i kl. 2ea, 2ha;
- o godz. 11.00 dla klas klas 3-cich i kl. 2eb, 2la.

Po uroczystości spotkanie z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.

Poprawiony (wtorek, 20 czerwca 2017 09:39)