Logowanie


W dniach 6-7 marca bieżącego roku uczennica klasy 4 ta – Justyna Przybyła wzięła udział w finale XII edycji 
Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości pod patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki. Jest to przedsięwzięcie, które obejmuje zasięgiem cały kraj.  Ideą konkursu jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowania problematyką współczesnej rachunkowości, upowszechnienie sposobu korzystania z informacji kodowanej przez specyficzny język ewidencji działalności gospodarczej oraz podniesienie poziomu nauczania rachunkowości. Ostatni III etap konkursu i finał, organizowany przez Zespół Szkół Nr 2 im. Tadeusz Rejtana w Rzeszowie i Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej,  odbyły się na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.   Wzięło w nich udział tylko 39 najlepszych uczniów z całej Polski (spośród około 300 szkół), którzy zakwalifikowali się do finału osiągając co najmniej 80% skuteczności w rozwiązywaniu  testów w I i II etapie.
Więcej…

 

10 marca 2014 r. szkolne koło PCK pod opieką p. Anny Karus zorganizowało akcję krwiodawstwa. Akcja, która kierowana była do pełnoletnich uczniów naszej szkoły, cieszyła się sporym zainteresowaniem.Chęć oddania krwi zgłosiło 40 uczniów, jednak mimo szczerych chęci, nie wszystkim stan zdrowia pozwolił podzielić się cząstką siebie z potrzebującymi. Łącznie krew oddały 23 osoby (w tym 19 po raz pierwszy) przekazując 10 litrów i 350 ml tego bezcennego leku.
Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich  – tych  którzy oddali krew oraz tych, którzy mimo deklaracji nie mogli aktywnie włączyć się w akcję. Pokazaliście, że krwiodawstwa nie należy się bać i że oddając cząsteczkę siebie możemy tak wiele zrobić ratując życie i zdrowie drugiego człowieka.  

Więcej…

 
W dniu 19  lutego  2014  odbył  się  turniej  piłki  siatkowej   dziewcząt o Mistrzostwo ZSE. Zgłosiło się 7 drużyn, ponad 40 zawodniczek, uczennic naszej szkoły. Turniej rozegrano systemem pucharowym. Dziewczyny grały z poświęceniem, dobrze się przy tym bawiąc. Mecze finałowe o I i III miejsce były bardzo zacięte,  że do  ostatniej  piłki nie  wiadomo było  kto  wygra.  Ostatecznie I miejsce zajęła klasa 1eb, II miejsce klasa 4tc, a III miejsce klasa 3tb.
 

W   dniu   19.02.2014   odbyło się   w  naszej   szkole spotkanie  uczniów   klas czwartych z  doradcą  zawodowym  z  Powiatowego  Urzędu  Pracy w Bielsku–Białej Panią Katarzyną Hankus.Podczas spotkania uczniowie przekonali się jak cenne są umiejętności praktyczne uzyskiwane na zajęciach z pracowni ekonomicznej, pracowni informatyczno – handlowej oraz pracowni sprzedaży na obecnym rynku pracy. To tych konkretnych umiejętności z zakresu profesjonalnej obsługi programów komputerowych, kas fiskalnych  jak i znajomości języków obcych pracodawcy poszukują najbardziej.

Uczniowie zostali także zapoznani z formami pomocy dla absolwentów takimi jak: dotacje na odjęcie własnej działalności gospodarczej, oferty stażowe, prace interwencyjne, roboty publiczne, zasady korzystania i finansowania usług szkoleniowych.
                                                                                                                Organizator spotkania Iwona Carbol-Sitek

                                                      


 

W piątek 28 lutego 2014 r. w ramach akcji "Polski Czerwony Krzyż dla Ukrainy" odbyła się w naszej Szkole zbiórka pieniędzy. Zebrano 159,88 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję PCK.


Więcej…

 

W dniu 22.02.2014, w ramach programu "szkoła w ruchu" grupa chętnych osób z klasy 1 EB,
uczestniczyła w zajęciach sportowych ze skoków na trampolinie. Skoki na trampolinie to jedna
z dyscyplin należących do akrobatyki sportowej. Uczniowie poznali najprostsze elementy w tej dyscyplinie,
jakie wykonują zawodnicy klasy młodzieżowej. Każdy z uczniów, nauczył się i wykonał zadane
elementy. Kombinacje, które wykonywali uczniowie miały na celu, kontrolowania swojego ciała
w locie. Jednym z ostatnich elementów jakie wykonywali było salto kuczne w przód.
Zajęcia przeprowadzone były z dużą dawką humoru i dobrej zabawy. Zajęcia przeprowadził
mgr Mateusz Kruk – trener sekcji akrobatyki sportowej.

                                                                                                                                   Mateusz Kruk

 
W sobotę - 15 lutego, grupa uczniów z naszej szkoły wyruszyła na kolejną wycieczkę zorganizowaną przez Szkolne Koło Turystyczne ZSE. Tym razem całodzienna wyprawa rozpoczęła się wejściem na Błatnią. Tam, w zimowej aurze, odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz spotkanie z dr. Bogusławem Chorąży z Działu Archeologii Muzeum w Bielsku-Białej. Pan doktor bardzo ciekawie streścił młodzieży historię Śląska Cieszyńskiego, opowiedział także o archeologicznych ciekawostkach w naszych okolicach. 
Z Błatniej grupa przeszła na Szyndzielnię, po drodze zatrzymując się przy unikatowym archeologicznym odkryciu -  kamieniu z prehistorycznymi rycinami człowieka.
W wycieczce młodzieży towarzyszyli również inni entuzjaści górskich wypraw i odkryć - p. Bartłomiej Czader, p. Robert Skoczylas oraz p. Marek Wiewióra z Klubu Speleologicznego w Bielsku-Białej. Pan Bartek i pan Robert opowiadali o tutejszych lasach, o prawdopodobnych fortyfikacjach naszego grodziska, czy wreszcie pokazali niedawno odkryte pozostałości naczyń używanych przez ludzi zamieszkujących niegdyś okoliczne ziemie.
Wycieczka odbyła się przy pięknej pogodzie, w otoczeniu niezapomnianych widoków, a przede wszystkim w bardzo miłej i ciekawej  atmosferze. 
Składamy serdeczne podziękowania opiekunkom młodzieży podczas wycieczki - p. Agnieszce Mizgale i p. Aleksandrze Talik oraz dostarczającym nam cennych informacji i ciekawostek o naszym regionie panom: dr. Bogusławowi Chorąży, Bartłomiejowi Czaderowi, Robertowi Skoczylasowi i Markowi Wiewiórze.
Dziękujemy również obecnej na wycieczce młodzieży, a wszyscy chętni uczniowie ZSE już mogą czuć się zaproszeni na kolejne wspólne wypady.alt
                                                      Opiekunowie Szkolnego Koła Turystycznego ZSE: mgr Rafał Jasiak i mgr Agnieszka Czernek-Krywult.

Więcej…

 
W dniu 13 lutego odbył się w naszej szkole kolejny już kiermasz na rzecz wsparcia powstania stacjonarnego hospicjum w Bielsku-Białej w ramach akcji "Pola Nadziei"
W trakcie kiermaszu udało nam się zebrać 1186,50 zł. A kwota ta powiększyła się jeszcze o sumę uzbieraną w dzisiejszym Walentynkowym Dniu Słodkości, dając łącznie prawie 1700 zł.
Organizujące kiermasz opiekunki akcji "Pola Nadziei" w ZSE - p. Zofia Cichowlaz, p. Monika Legieć-Kwaśny, p, Anna Karus i p. Agnieszka Czernek-Krywult, składają serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym to przedsięwzięcie mogło zostać zrealizowane: Dyrekcji, Samorządowi Uczniowskiemu i całej społeczności uczniowskiej ZSE oraz członkom grona pedagogicznego, a także tegorocznym sponsorom, którymi byli: 
- Wydział Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej - http://www.um.bielsko.pl/
- Pizzeria "Kamera" - http://www.pizzeria-kamera.pl/
- firma "Zoltar" - http://www.zoltar.bielsko.pl/
- UzdrowiskoweSpa - http://uzdrowiskowespa.pl/
- sklep hobbystyczny "Gnom" - http://www.gnom-sklep.pl/
- szkoła tańca "Salsa Bielsko" - http://www.salsa.bielsko.pl/

 
Zapraszamy do udziału w kolejnych formach wspierania powstania hospicjum w naszym mieście.

Więcej…

 
Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w Bielskich Targach Edukacyjnych organizowanych pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej w hali BKS przy ul. Rychlińskiego. W dniach 11-12 lutego 2014 r. w godz. 9.00-16.00 uczniowie klas trzecich gimnazjów oraz inni zainteresowani mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ekonomicznych na stoisku nr 54.

Więcej…