Logowanie
Po raz kolejny grupa uczniów naszej szkoły wędrowała górskimi szlakami Beskidów. W dniach 29-30 marca b.r. w ramach Ogólnopolskiej Akcji Poznaj Beskidy młodzież z klas 1ea, 1la, 1lb, 2 eb i 4Ta wraz z opiekunami (p. Rafałem Jasiakiem, p. Małgorzatą Kilijan, p. Aleksandrą Talik) uczestniczyła w V Rajdzie Górskim szlakami Beskidzkiej 5.
W sobotę uczestnicy rajdu wyruszyli z Wisły Głębce w kierunku Białego Krzyża, gdzie przekroczyli historyczną granicę między Małopolską a Śląskiem. Następnie zeszli do Szczyrku, aby zakończyć wieczór przy ognisku i dźwiękach kapeli góralskiej . W niedzielę miłośnicy Beskidów wspinali się po stokach Skalitego na  Skrzyczne (1257 m n.p.m.). Rajd zakończył się po południu w centrum Szczyrku.

W imieniu opiekunów Szkolnego Koła Turystycznego i Koła Miłośników Beskidów "Sumowa Grapa" zapraszamy na kolejne górskie wędrówki. Najbliższa wyprawa już w maju. Będziemy podziwiać uroki Beskidu Żywieckiego z wysokości Babiej Góry!

Więcej…

 Uczeń naszej Szkoły Adam Kucak z kl. 3TB zajął I miejsce w finale III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konrad Szymala  z kl. 3TA zdobył wyróżnienie w tym konkursie.
W nieoficjalnym rankingu szkół - najwięcej punktów zdobytych (łącznie przez trzech reprezentantów danej szkoły) I miejsce uzyskał Zespół Szkół Ekonomicznych z 44 punktami.
 
W sobotę 22 marca grupa uczniów ZSE wzięła udział w kolejnej wycieczce zorganizowaniej przez Szkolne Koło Turytyczne. Tym razem uczniowie mieli wyjątkową okazję odwiedzić dom Państwa Czaderów - ludzi o wielkiej pasji i zamiłowaniu do kultury i do przyrody. Pan Krzysztof Czader hoduje motyle, maluje je, wykonuje piekne rzezby w drewnie, jest pasjonatem archeologii i zgłębia wiedzę o tym co nas otacza dziś i otaczalo w przeszłości. Pani Ewa Czader maluje ikony, a ich syn - pan Bartłomiej Czader wielokrotnie uatrakcyjniał wycieczki SKT ciekawymi opowieściamy przyrodniczymi i archeologicznymi.
Następnie wycieczka przeszła szlakiem archeologicznym Jaworza, korzystając z cennej wiedzy i ciekawych informacji jakie przedstawił o naszym regionie dr Bogusław Chorąży, który poświęcił naszej młodzieży swój czas już po raz drugi. 

Więcej…

 

 Człowiek w niewoli staje się jak ptak, któremu połamano skrzydła. Taki ptak najczęściej umiera.”
– takie motto przyświecało III edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego 2014, na którym w tym roku uczestnicy deklamowali poezję lagrową więźniarek obozu KL Ravensbrück. Konkursy półfinałowe odbyły się 18 marca w Żywcu i miło nam poinformować, że uczeń klasy 3Tb, Adam Kucak, zajął na nich II miejsce, dołączając do swoich sukcesów także zwycięstwo na niwie humanistycznej.
Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finałów – 7 kwietnia 2014 r.
    
                                                                                    opiekun: Adrianna Śmieja

Więcej…

 

Uczeń klasy 4H Marcin Kaszper został finalistą XIX edycji Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Menedżerskich, którego organizatorami są Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie, która pełni patronat naukowy nad Turniejem oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie. Tematem wiodącym XIX Turnieju jest: „Zarządzanie marketingiem w przedsiębiorstwie”.
Finał konkursu odbędzie się 3 i 4 kwietnia 2014 w
Zespole Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie.
                                                                         Życzymy Marcinowi dalszych sukcesów i gratulujemy.

 

Uczeń klasy 3TB Adam Kucak zakwalifikował się do finału konkursu matematycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych eΠgraMAT organizowanego przez Instytut Matematyki Uniwesytetu Śląskiego w ramach "Święta Liczby Pi".
Finału konkursu odbył się 14 marca b.r. w Instytucie Matematyki UŚ. Zakwalifikowało się do niego tylko 8 uczniów, którzy rozwiązali w etapie internetowym bradzo trudne zadania problemowe z różnych dziedzin matematyki.
W trakcie etapu finałowego uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu, a następnie otrzymali do rozwiązania 3 problemy związane z tym wykładem.
Zadania konkursowe wykraczały znacznie poza program szkoły ponagimnazjalnej. Adam Kucak zmierzył  się w finale, m. in. z uczniami klas liceów ogólnokształcących o profilu matematycznym i osobami, których pasją jest matematyka.
 
 
Uczniowie klasy 3TB Adam Kucak i Magdalena Lemańczyk wygrali "Quiz wiedzy o Marii Curie-Skłodowskiej" organizowany  w ramach II edycji konkursu "
Zwyczajne i Nadzwyczajne Kobiety w Historii Polski” przez II LO im. A. Asnyka w Bielsku-Białej. Adam zajął I miejsce, a Magdalena II miejsce. Konkurs składał się z II części: pisemnej i ustnej.
Zwycięzcom gratulujemy!
 
 

W  trakcie imprez organizowanych w ramach akcji Pola Nadziei 2014 w Zespole Szkół Ekonomicznych zebrano imponującą kwotę 1787,45 zł
, którą przekazano Salwatoriańskiemu Stowarzyszeniu Hospicyjnemu w Bielsku-Białej.
Więcej…

 


W dniach 6-7 marca bieżącego roku uczennica klasy 4 ta – Justyna Przybyła wzięła udział w finale XII edycji 
Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości pod patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki. Jest to przedsięwzięcie, które obejmuje zasięgiem cały kraj.  Ideą konkursu jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowania problematyką współczesnej rachunkowości, upowszechnienie sposobu korzystania z informacji kodowanej przez specyficzny język ewidencji działalności gospodarczej oraz podniesienie poziomu nauczania rachunkowości. Ostatni III etap konkursu i finał, organizowany przez Zespół Szkół Nr 2 im. Tadeusz Rejtana w Rzeszowie i Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej,  odbyły się na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.   Wzięło w nich udział tylko 39 najlepszych uczniów z całej Polski (spośród około 300 szkół), którzy zakwalifikowali się do finału osiągając co najmniej 80% skuteczności w rozwiązywaniu  testów w I i II etapie.
Więcej…