Logowanie20.10.2016 roku odbył się etap szkolny II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, w którym wzięło udział 7 uczniów. Wszyscy uczestniczy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i uzyskując minimum punktowe zakwalifikowali się do drugiego etapu Olimpiady, który odbędzie się już 17.11.2016 w Krakowie. 
Naszą szkołę będą reprezentowali: Piotr Brzeźny, Dominika Cendry, Anna Fajlhauer (kl. 3ea), Anna Kozik, Katarzyna Pałczak (kl. 4ea),  Sabina Hubczak, Anna Moczała (kl. 4eb).  
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
                                                                                                                                                                                                                                    opiekun: Monika Legieć-KwaśnyPoprawiony (czwartek, 08 grudnia 2016 11:51)

Więcej…

 
 
Jak co roku przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w inauguracji akcji „Pola Nadziei”, którą prowadzi Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne w Bielsku-Białej pod kierunkiem pani prezes Grażyny Chorąży. Uroczystość rozpoczynająca już 13. edycję "Pól Nadziei" odbyła się dnia  24 października b.r. w kościele p.w. NMP Królowej Polski i zgromadziła przedstawicieli około 85 szkół (z Bielska-Białej, powiatów bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego)  biorących udział w akcji oraz zaproszonych gości. W nabożeństwie ekumenicznym uczestniczyły uczennice z kl. 1ea Nikola Kubik i Roksana Mleczko.
Tegoroczna inauguracja programu była wyjątkowa, ponieważ odbyła się w momencie kiedy w hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej przebywają pierwsi podopieczni. To właśnie w ogromnej mierze dzięki zaangażowaniu wielu osób w akcję Pola Nadziei była możliwa budowa hospicjum stacjonarnego. W ciągu dwunastukolejnych edycji programu zebrano 1 970 000 zł.
Podczas inauguracji młodzież i goście mieli okazję zobaczyć jeden ze ssaków elektrycznych (specjalistyczny sprzęt używany w szpitalach i w hospicjach), który zaprezentowała naczelna pielęgniarka bielskiego hospicjum - pani Urszula Cichoń. Trzy ssaki do stacjonarnego hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej zakupiono za pieniądze z grantu programu sieci Tesco "Decydujesz, pomagamy". Zdobycie grantu w wysokości 5 000 tys. zł było efektem głosowania we wszystkich sklepach Tesco w Bielsku-Białej i w Czechowicach-Dziedzicach.
Na zkończenie inauguracji delegacje szkół  otrzymały cebulki żonkili, a zaproszeni goście, w tym parlamentarzyści i przedstawiciele samorządów, zasadzili kwiaty przed hospicjum przy ul. Zdrojowej.
Stacjonarne Hospicjum im. św. Jana Pawła II rozpoczęło działalność  miesiąc temu. W uroczystym otwarciu i poświęceniu placówki, które odbyło się 24 września uczestniczyły przedstawicielski naszej Szkoły - z kl. 1eb Klaudia Lukas i Klaudia Mleczko z panią Katarzyną Szczerbą.


Poprawiony (niedziela, 25 czerwca 2017 21:25)

Więcej…

 


W dniu Święta Komisji Edukacji Narodowej odbyło sie uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych (1ea, 1eb, 1la, 1lh)  na Sztandar Szkoły. Nasze nowe koleżanki i koledzy zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i stali się częścią naszej społeczności szkolnej.

Tegoroczną uroczystość poprowadzili Dominika Cendry i Patryk Bogunia. Przewodniczący klas pierwszych złożyli ślubowanie w imieniu swoim i pozostałych uczniów. Ślubowali na Sztandar Szkoły, że staną się godnymi jej tradycji, że będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia oraz przestrzegać praw człowieka, szanować honor i godność. 

Akademię uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów klas drugich. W formie prezentacji i humorystycznych scenek przedstawili oni systemy edukacji w różnych krajach świata. 

Ponieważ ślubowanie klas pierwszych wiąże się w naszej szkole z Dniem Edukacji Narodowej, prowadzący złożyli najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji szkoły, gronu pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły, a także wszystkim uczniom.

 
 Poprawiony (wtorek, 18 października 2016 09:29)

Więcej…

 


Drużynowe Mistrzostwa Klas Pierwszych
Zespołu Szkół Ekonomicznych w strzelaniu z karabinka pneumatycznego - wyniki finału: 

1m   Klasa 1eb  wych. mgr Katarzyna Szczerba     1024.9 pkt

2m   Klasa 1la   wych.  mgr Katarzyna Smoła          1022.2 pkt

3m   Klasa 1ea  wych. mgr Maciej Krzak                  1012.2 pkt

4m   Klasa 1lh   wych.  mgr Aleksandra Talik            987.0 pkt  

 
Mistrzostwa Klas Pierwszych
Zespołu szkół Ekonomicznych w strzelaniu z karabinka pneumatycznego 

- wyniki superfinału dziewcząt:

 1m   Dominika   Jagosz        104.3  (pojedynek 104.1)

2m   Beata         Janas           104.3  (pojedynek 102.2)

3m   Klaudia      Mleczko       103.8

4m   Klaudia      Klecha          103.7

5m   Katarzyna  Pisarek         103.3

6m   Nikola        Kubik            103.2

7m   Marianna   Gandzel       103.0

8m   Agnieszka  Mojeścik     102.9

         Martyna     Kosek           102.9

10m Karolina     Gawron       102.8

11m Paulina       Steczek       102.4

        Agnieszka   Szawińska  102.4

         Katarzyna   Hałat            102.4

14m Roksana     Mleczko      102.3

15m Joanna       Mąka           100.5

16m Emilia         Zuziak         100.2

 

- wyniki superfinału chłopców:

1m   Jan            Strzelczyk       104.4

2m   Damian     Grodkiewicz   102.8  (pojedynek 103.6)

3m   Kamil        Czulak              102.8  (pojedynek 102.2)

4m   Mikołaj      Gąsior              101.3

5m   Szymon     Smoluch          100.7

6m   Bartłomiej Duźniak           100.6  (pojedynek 100.9)

7m   Michał       Karosek           100.6  (pojedynek 100.4)

8m   Arkadiusz  Idaczyk              99.2   

Medale i dyplomy wręczyła Pani Dyrektor mgr Maria Marczyk w czasie akademii z okazji Święta Edukacji i ślubowania klas pierwszych 13 października 2016 r. 

ORGANIZATOR ZAWODÓW - Szkolne Koło Strzelectwa Sportowego "EKONOMIK" BIELSKO-BIAŁA - ZAPRASZA DO SPORTOWEJ STRZELECKIEJ PRZYGODY NA SYSTEMATYCZNYCH TRENINGACH I ZAWODACH W KRAJU I ZA GRANICĄ !  

Poprawiony (wtorek, 18 października 2016 09:30)

Więcej…

 
alt
Organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest Wyższa Szkoła Logistyki z siedzibą w Poznaniu. Patronat Merytoryczny nad olimpiadą sprawuje Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Celem olimpiady jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną. Cel ten został przez naszą szkołę zrealizowany. 4 października 2016 roku z pytaniami etapu szkolnego zmagało się aż 50 uczniów z 2, 3 i 4 klas logistycznych. Dziękujemy im za tak wielkie zainteresowanie olimpiadą i życzymy sukcesów w następnych etapach.

                                                                                                                                                                                     
                                                                                                                                                               Opiekun: Anna Lazar

Poprawiony (środa, 12 października 2016 09:28)

 
alt
22 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z Markiem Andrews – dyrektorem szkoły językowej SOL (Sharing One Language) w Barnstaple (Wielka Brytania), który w interesujący i kreatywny sposób przedstawił ofertę szkoły. Szkoła SOL istnieje od 1991 i jest organizacją non-profit, której oferta jest skierowana głównie do uczniów i nauczycieli z Europy Wschodniej i Środkowej. Program każdego kursu (od 7 do 10 dni) jest dostosowany do poziomu grupy oraz jej zainteresowań.  Program kursu to 8 godzin dziennie, nie tylko w klasie, ale głównie w czasie wycieczek nad pobliski Atlantyk i wielu urokliwych miasteczek, jak także praca projektowa na uliczkach pięknego Barnstaple. Uczniowie i nauczyciele mieszkają u rodzin angielskich, co jest dodatkową zaletą.

Więcej informacji i pełna oferta szkoły na stronie http://www.sol.org.uk.

Istnieje możliwość wyjazdu na kurs językowo – kulturowy. Proponowane terminy to początek czerwca lub początek lipca. Koszt – około 450 funtów plus koszt przelotu. Koszt zależy od wielkości grupy.  Zainteresowanych prosimy o kontakt z p. Ewą Obracaj.

                                                                                                                                Zapraszamy!

Poprawiony (piątek, 07 października 2016 11:36)

 
W miniony weekend tj. 1-2 październik 2016 r. uczniowie "Ekonoma" wybrali się na Rajd Górski. Zdecydowaną większość miłośników gór stanowili uczniowie klas pierwszych (logistycy i handlowcy), bo aż 22 osoby, ale były też dwie przedstawicielki klas drugich. Trasa Rajdu  była wymagająca i nie było "taryfy ulgowej". Pierwszego dnia po dotarciu z "przygodami" do Wisły Głębce ruszyliśmy pewnym krokiem na Przełęcz Kubalonka Przełęcz Szarcula Schronisko Stecówka – Karolówka Schronisko PTTK Przysłop (tam znajdowała sie nasza baza noclegowa oraz gastronomiczna). Na drugi dzień tj. w niedzielę rano po śniadaniu rozpoczęliśmy "atak" na Baranią Górę (1220 m n.p.m). Drugi (po Skrzycznem) pod względem wysokości szczyt pasma Beskidu Śląskiego zdobyliśmy w samo południe. Następnie już mniej sprężystym krokiem osiągnęliśmy: Magurkę Wiślańską i Magurkę Radziechowską. Pozostało nam tylko "doczłapać się" do dworca PKP w miejscowości Węgierska Górka (Cięcina) i poczekać na pociąg do Bielska-Białej. Całkowity dystans jaki pokonała dzielna młodzież "Ekonoma" szlakami górskimi to 29 km. Przez cały czas towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda, co umożliwiało podziwianie niesamowitych o tej porze roku panoram beskidzkich. Podczas wędrówek górskimi szlakami nad młodzieżą sprawowali opiekę nauczyciele (Rafał Jasiak i Małgorzata Kilijan) oraz licencjonowany przewodnik górski.

          Zachęcamy wszystkich do takiej formy rekreacji, Góry są dla wszystkich.
                                                                                                                                                                                                              Rafał Jasiak

Poprawiony (piątek, 07 października 2016 11:12)

Więcej…

 


Tegoroczne hasło festiwalu organizowanego przez Akademię Techniczno – Humanistyczną brzmiało:„Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy” (A. Eistein)

29 września 2016 roku logistycy z klasy 2 la uczestniczyli w Dniach Otwartych prowadzonych w ramach Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki przez Wydział Budowy Maszyn i Informatyki.  Uczniowie wysłuchali bardzo ciekawego wykładu „Kablowanie jest passe. Zrób to bezprzewodowo!” prowadzonego przez dr inż. Tomasza Gancarczyka. W  małych grupach ćwiczeniowych logistycy  pracowali w laboratoriach zastosowania informatyki w inżynierii produkcji. Duże wrażenie na przyszłych studentach zrobiła MINIFABRYKA, dzięki której mogli oni obserwować przepływy materiałów na linii produkcyjnej. Zainteresowaniem cieszyła się również wystawa techniczna i motoryzacyjna. Po wykładach i warsztatach w laboratoriach uczelni uczniowie zostali zaproszeni na pyszną grochówę. Dzień spędzony na wydziale Budowy Maszyn i Informatyki zapewne przyczyni się do popularyzacji nauki i myśli technicznej wśród naszych uczniów.

                                                                                                                                   Opiekun: Anna Lazar      Poprawiony (wtorek, 04 października 2016 11:18)

Więcej…

 
alt30 września 2016 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego oraz Młodzieżowej Rady Miasta. Kandydaci przeprowadzili  kampanię wyborczą, podczas której zaprezentowali się na szkolnych komunikatorach i plakatach. Przed wyborami uczniowie zostali zapoznani z ordynacją wyborczą, wzorem kart do głosowania oraz składem komisji skrutacyjnej, której członkowie zostali losowo wybrani spośród samorządów klasowych. Uczniowie głosując okazywali swój identyfikator i podpisywali się na odpowiednich listach. Po zakończonym głosowaniu komisja od razu przystąpiła do liczenia głosów i ogłosiła wyniki wyborów.

 Przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego w ZSE została Dominika Cendry z klasy 3ea,  a jej zastępcą  Martyna Zdrowak z klasy 2eb . Delegatkami do Młodzieżowej Rady Miasta zostały Dominika Cendry z klasy 3ea i Kinga Rusin z klasy 2ea.

Nowym członkom RSU i delegatom do MRM  gratulujemy i życzymy  owocnej pracy w roku szkolnym 2016/2017!Poprawiony (wtorek, 04 października 2016 12:51)