W dniach 28-29 stycznia 2015 roku w Hali Sportowej BKS odbyły się XIII Bielskie Targi Edukacyjne. Podczas targów gimnazjaliści poznali kierunki kształcenia zawodowego oferowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych.

Podczas  dwudniowych spotkań z gimnazjalistami odpowiadaliśmy na wszystkie szczegółowe pytania, wyjaśnialiśmy wątpliwości, przybliżaliśmy kierunki kształcenia. Uczniowie Ekonoma dzielili się z gimnazjalistami swoimi doświadczeniami
i spostrzeżeniami, zapraszali swoich młodszych kolegów na Dni Otwarte Ekonoma.

Gimnazjaliści, ich rodzice i nauczyciele oraz odwiedzający nas goście chętnie przeglądali naszą ofertę. Uwaga odwiedzających skoncentrowana była na perspektywach ukończenia kierunków naszej szkoły.

Drodzy Gimnazjaliści!  Do zobaczenia we wrześniu!

Poprawiony (wtorek, 17 lutego 2015 10:47)

Więcej…

 
Zakończył sie pierwszy etap konkursu "Drugie Życie Elektrośmieci".W projekcie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych bierze udział 48 szkół z całej Polski. Pojawiły sie oficjalne wyniki tzn. punkty przydzielane poszczególnym zespołom za raporty, które dotyczyły zadań zrealizowanych w ramach projektu. Nasz zespół o nazwie "Pożeracze Elektrośmieci" zajął bardzo wysokie 5 miejsce. Tworzą go uczniowie trzecich klas o profilu technik logistyk w składzie: Ola Kania, Klaudia Hańderek, Kinga Kocoń, Emilia Sender, Agnieszka Chwałek, Ola Krochmal, Aleksandra Merta, Karolina Bistyga, Dagmara Chmielewska, Dawid Gwizdoń.

Gratulujemy całemu zespołowi zajęcia wysokiej lokaty w konkursie i dziekujemy za zaangażowanie oraz reprezentowanie "Ekonoma" w dotychczasowych zmaganiach. Rywalizacja trwa nadal! Wspieramy naszych "Pożeraczy Elektrośmieci" i wierzymy, że w ostatecznym rozrachunku drużyna  z  Ekonoma stanie na tzw. "pudle" Czego Wam wszyscy życzymy!!!

 

                                                                                                                                                                                             Opiekunowie Projektu

                                                                                                                                                                                            Ewa Dunaj, Rafał Jasiak

 

Poprawiony (piątek, 27 marca 2015 09:46)

 
800x600

Spotkanie uczniów klas drugiej, trzeciej i czwartej technikum
z Inspektorem Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Katowicach
 

W dniach 20.01, 21.01 i 28.01.2015 r. gościliśmy w naszej szkole Inspektora Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Katowicach, który przeprowadził bezpłatne szkolenie z zakresu praw konsumenta dla uczniów klas drugiej, trzeciej i czwartej o profilu technik handlowiec.

Młodzież została zapoznana z nowymi przepisami prawa, które weszły w życie wraz z nową ustawą o prawach konsumenta z 25 grudnia 2014 r. Uczniowie zostali poinformowani gdzie szukać fachowej i bezpłatnej pomocy w razie problemów konsumenckich.

 

                                                                                                                                                    Organizator

                                                                                                                                               Iwona Carbol-Sitek


Poprawiony (wtorek, 10 marca 2015 14:41)

 
30 stycznia b.r. uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych po raz kolejny wystąpili z programem artystycznym pt.: "Jasełka 2015" w Domu Pomocy Społecznej "Dom Nauczyciela" przy ul. Pocztowej. Wolontariusze z "Ekonoma" kolędowali wspólnie z mieszkańcami domu opieki. Program artystyczny zaprezentowany przez uczniów przygotowany został pod kierunkiem pani Anny Karus i pani Moniki Legieć-Kwaśny.

Poprawiony (poniedziałek, 02 lutego 2015 12:21)

 

 altW styczniu 2015 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Bielsku–Białej powstała pracownia obsługi klienta, która spełnia wszystkie wymogi niezbędne  do przeprowadzenia zewnętrznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik handlowiec z kwalifikacji A.18. Prowadzenie sprzedaży.

Kompleksowo przygotowane stanowiska sprzedażowe, obejmujące: lady, regały, kasy fiskalne, wagi elektroniczne, skanery i metkownice odzwierciedlają rzeczywiste warunki pracy sprzedawcy/handlowca.

Mając do dyspozycji tak profesjonalnie wyposażoną pracownię uczniowie mogą nabyć niezbędną w swoim zawodzie wiedzę oraz mają możliwość  ćwiczenia wielu umiejętności związanych z pracą handlowca – przygotowanie towarów do sprzedaży, sprzedaż, inkaso należności, pakowanie towarów oraz prowadzenie firmy handlowej.
                                                                                                    Iwona Carbol-Sitek


Poprawiony (czwartek, 22 stycznia 2015 13:51)

Więcej…

 


W 2014 roku nasza Szkoła dwukrotnie uczestniczyła w akcji krwiodawstwa. Według danych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach w obu akcjach 71 osób zgłosiło się do oddania krwi, a 49 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych  łącznie oddało 21 770 ml krwi. Organizatorem akcji na terenie "Ekonoma" jest pani Anna Karus.
Wszystkim chętnym i wszystkim, którym stan zdrowia pozwolił na oddanie krwi dziękujemy za ten cenny dar!!!

Poprawiony (poniedziałek, 23 marca 2015 22:29)

 


          W dniu 19.01.2015 grupa młodzieży z naszej szkoły kolejny raz wzięła udział w cyklicznych "Spotkaniach Podróżników", które odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 20-tej w Grawitacja Caffe w Bielsku-Białej.Tym razem była to fotorelacja z wyprawy samochodowej do Afryki Południowej (Namibia, Botswana, RPA). Prelekcję i pokaz slajdów pt.  "Afryka piękna i dzika" zaprezentowali Wojtek i Wiola.

           Opiekę nad uczniami sprawowali p. Aleksandra Talik, p. Rafał Jasiak.

 

Poprawiony (wtorek, 20 stycznia 2015 19:42)

 
W piątek 16.01.2015 r. w godzinach popołudniowych miała miejsce zbiórka wielkogabarytowych elektrośmieci. Została zebrana duża ilośc elektrozłomu tj.: lodówki, pralki, piec indukcyjny, telewizory, monitory oraz wiele innych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Akcja ta jest częścia całorocznego projektu o nazwie "Drugie Życie Elektrośmieci", w którym uczestniczy Zespół Szkół Ekonomicznych. Głównym założeniem tej inicjatywy jest pogłębienie świadomości ekologicznej naszej społeczności oraz "zamiana" tych bezużytecznych urządzeń na nowoczesny sprzęt elektroniczny, który zasili bazę dydaktyczną "Ekonoma". Składamy podziękowanie przede wszystkim Rodzicom naszych uczniów, którzy tak licznie odpowiedzieli na nasz apel i wsparli naszą wspólna akcję.

           Specjalne podziękowania dla pana Roberta Skoczylasa z Kobiernic i pana Mateusza Stojanowskiego z Bielska-Białej, którzy bardzo przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia tej zbiórki udostepniając transport oraz poświęcając swój czas.

          Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt "Drugie Życie Elektrośmieci", który jest dopiero na "półmetku", finał w czerwcu!!!

                                                                                             Opiekunowie projektu:

                                                                                             Ewa Dunaj, Rafał Jasiak

          

 

Poprawiony (niedziela, 15 lutego 2015 22:24)

 


        Uczeń klasy 1LH Marcin Cichowlaz zajmując 3 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych został laureatem 5 edycji Konkursu na najciekawszą prezentacje multimedialną pod hasłem: "Lizbona - miasto o wielu obliczach".
          Organizatorem konkursu jest Centrum Języka Portugalskiego przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Łącznie zgłoszonych do konkursu zostało 249 prac z całej Polski. "Ekonom" wystawił silną reprezentację, bo aż 20 prac zostało zgłoszonych do konkursu z naszej szkoły. Gratulujemy zajęcia wysokiej lokaty laureatowi Marcinowi Cichowlaz oraz dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie.

           Jednocześnie zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach o różnej tematyce, wychodząc z założenia: aby wygrać, trzeba grać... Nagrody i wyróżnienia czekają. 

 

                                                                                                                                                                             Rafał Jasiak

 

Poprawiony (niedziela, 11 stycznia 2015 18:46)