Logowanie

W sobotę 20 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły (pod opieką p. Rafała Jasiaka, p. Zofii Cichowlaz, i p. Aleksandry Talik) odwiedzili bielski Dom Tkacza, w którym zaprezentowano stroje ludowe ze zbiorów Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej. Wystawa pt. „Od sukna po jedwab” przedstawiała przykłady różnorodnych ubiorów ludowych gromadzonych od połowy lat 50. XX wieku w zbiorach etnograficznych. Zostały zaprezentowane stroje górali śląskich, wykonywane z samodziałowego płótna i sukna, tkanego ręcznie na krosnach, jak też stroje z okolic Śląska Cieszyńskiego.Ponadto można było oglądnąć meble służące do przechowywania odzieży, a więc malowane skrzynie, kufry, komody, szafy, oraz pojedyncze elementy ubiorów jak również korale i biżuterię wykonaną ze srebra. Na koniec zwiedzano pozostałe pomieszczenia domu, a więc część mieszkalną i warsztatową, w której zgromadzono przede wszystkim przedmioty związane z pracą tkacza.
                                                                                                                                   Aleksandra Talik

Poprawiony (niedziela, 28 września 2014 22:17)

 

Temat przewodni tegorocznej III edycjI OWB:

„Kredyty, papiery dłużne i akcje jako formy pozyskania kapitału” 

  Olimpiada ma zasięg ogólnokrajowy i składa się z trzech etapów:

I etap:  eliminacje szkolne (test; 20 min.)       05.11.2014 r. godz. 12.00 (ZSE)

II etap: eliminacje okręgowe (test; 45 min.)   05.01.2015 r. godz. 12.00 (Kraków)

III etap: eliminacje centralne (test; 45 min.)    14-15.03.2015 r. (Gniezno) 

 Organizator: Stowarzyszenie Przedsiębiorczość, ul. Grzybowo 9, 62-200 Gniezno

www.olimpiadabankowa.pl  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   
 

ZGŁOSZENIE DO PIĄTKU 3.10. 2014

u pani Lucyny Kuś lub u pani Agnieszki Czernek-Krywult 

 Uwaga:

Uczestnik Olimpiady wnosi opłatę wpisową w wysokości 35 złotych na koto bankowe:

Centrum Edukacji Ekonomiczno-Społecznej, ul. Budowlanych 32, 62-200 Gniezno,
nr rachunku: 66 1090 1375 0000 0001 2075 8726

(terminy i tryb w uzgodnieniu z opiekunkami OWB)

Poprawiony (piątek, 05 grudnia 2014 11:41)

Więcej…

 

alt
Zapraszamy do wzięcia udziału
w XXVIII Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej.

Hasło przewodnie bieżącej edycji Olimpiady brzmi:

„Polska droga do wolności gospodarczej. 25 lat transformacji” 

 


ZGŁOSZENIA
PROSIMY KIEROWAĆ

DO p. LUCYNY KUŚ lub p. AGNIESZKI CZERNEK-KRYWULT

DO DNIA 26.09.2014 (PIĄTEK)

 

Poprawiony (środa, 17 września 2014 07:50)

Więcej…

 

W sobotę 13 września  2014 r. młodzież naszej Szkoły  wraz z opiekunami (p. Rafałem Jasiakiem, p. Zofią Cichowlaz, p. Małgorzata Kilijan) brała udział w  interdyscyplinarnym spotkaniu dyskusyjnym z cyklu „Eksponat muzealny źródłem poznania”. Impreza pod nazwą „Spotkanie z zabytkiem archeologicznym” odbywająca  się w Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej prowadzona była przez znanych bielskich archeologów  i pracowników MH – p. Bożenę Chorąży i p. Bogusława Chorąży.

Spotkaniom, wystawom  oraz innym wydarzeniom odbywającym się w  Polsce w ramach XXII edycji Europejskich Dni Dziedzictwa towarzyszy hasło przewodnie „Dziedzictwo – źródło tożsamości”. Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej czynnie włączyło się w obchody EDD i przygotowało kilka interdyscyplinarnych propozycji, dostosowanych do specyfiki każdego z czterech członów bielskiej instytucji: Zamku książąt Sułkowskich, Starej Fabryki, Domu Tkacza, Fałatówki.

W trakcie sobotniego „spotkania z zabytkiem archeologicznym” zobaczyć można było niezwykle interesującą kolekcję kafli piecowych pochodzących z Zamku książąt Sułkowskich w Bielsku oraz dworu obronnego w Spytkowicach koło Oświęcimia, w tym  najcenniejsze egzemplarze kafli gotyckich i renesansowych (najstarsze pochodzące z I połowy XIV w.), poznać historię i architekturę bielskiego zamku, obejrzeć pozostałości murów miejskich, piwnice zamkowe oraz podziwiać odkryty w  czasie prac wykopaliskowych prowadzonych na Zamku książąt Sułkowskich kilkunastoelementowy układ nawarstwień zamkowych.
 

Poprawiony (czwartek, 18 września 2014 10:21)

Więcej…

 
Serdecznie zapraszam do udziału w kolejnej edycji "Konkursu na pracę pisemną”, organizowaną przez Narodowy Bank Polski.

Dla szkoły ponadgimnazjalnej temat przewodni brzmi:
Od pasji do pensji! Czy Twoje hobby mogłoby stać się sposobem na zarabianie pieniędzy?
Celem Konkursu jest pogłębienie zainteresowań młodzieży ekonomią, sprawdzenie umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy ekonomicznej.Na autorów najlepszych prac przewidziane są atrakcyjne nagrody finansowe.

Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z szkolnym opiekunem Konkursu panią Moniką Legieć-Kwaśny.

                                                                                                                           Zapraszam!


Poprawiony (poniedziałek, 15 września 2014 08:22)

 

Informacja o egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie przeprowadzanym w Zespole Szkół Ekonomicznych im. M. Kaleckiego sesja: wrzesień – październik 2014 r.

dotyczy klas:

  • 3 ea, 3 eb, 3 e – kwalifikacja A.35 – planowanie i prowadzenie działalności w organizacji

  • 3 la, 3 lb – kwalifikacja A.30 – organizowanie i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania

Egzamin pisemny dla wszystkich klas zostanie przeprowadzony 8 września w Zespole Szkół Ekonomicznych im. M. Kaleckiego w Bielsku-Białej.

Egzamin praktyczny również odbędzie się w Zespole Szkół Ekonomicznych:

  • klasa 3 ea oraz 3 eb – 23 września

  • klasa 3 e – 24 września

  • klasa 3 la oraz 3 lb – 9 października

Poprawiony (wtorek, 08 lipca 2014 10:29)

 
Świetny sportowy występ strzelców SKSS EKONOMIK w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski na strzelnicach WKS ŚLĄSK Wrocław 26-29.06.2014 r. Drużynowe Wicemistrzostwo Polski Juniorek w konkurencji Ksp60L wystrzelały: Angelika Jachym , Natalia Zbijowska , Wioletta Gola.
Młodzieżowym Wicemistrzem Polski w konkurencji Pdw60 został w piątek Przemysław Dopart (ubiegłoroczny Mistrz Polski Juniorów w tej konkurencji) , a w sobotę potwierdził swoją wysoką pozycję w krajowej czołówce pistoleciarzy dokładając brązowy medal w konkurencji Ppn60. 
Członkostwo w Kadrze Narodowej Polski zobowiązuje alt !

Poprawiony (wtorek, 01 lipca 2014 16:27)

 

Poprawiony (wtorek, 24 czerwca 2014 19:55)

 

12.06.2014r. w Parku Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury odbył się IV Beskidzki Festiwal Dobrej Energii. Tegoroczny realizowany był pod hasłem Zapanuj nad energią. Jego początki sięgają roku 2010, kiedy w ramach projektu Engage znaczy włącz się, władze miasta podjęły działania na rzecz ochrony klimatu. Wpisując się w tą szczytną ideę uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu akcjach i konkursach z cyklu Bielsko-Biała chroni klimat. W czasie IV Festiwalu przedstawiliśmy naszą szkołę jako „Eko - Ekonom” czyli ekologiczną i ekonomiczną placówkę. Uczyliśmy jak zrobić eko-biżuterię oraz decoupage. Wszyscy świetnie się bawili.

Poprawiony (poniedziałek, 23 czerwca 2014 21:28)

Więcej…