Logowanie
PROJEKT 
„Doskonale albo wcale – spółdzielnie uczniowskie”
współfinansowany ze środków Programu: Fundusz Inicjatyw Obywatelskich


Okres realizacji: 01.05.2015 – 31.12.2015
 

Cel projektu: rozwijanie przedsiębiorczości młodzieży poprzez uruchomienie czterech spółdzielni uczniowskich na terenie subregionu południowego województwa śląskiego oraz stworzenie atrakcyjnej oferty edukacyjnej w zakresie przedsiębiorczości.

Poprawiony (piątek, 03 lipca 2015 20:30)

Więcej…

 

Świetny sportowy występ zawodniczek SKSS EKONOMIK w "Srebrnych Muszkietach 2015" na strzelnicach klubu "Zawisza" w Bydgoszczy.
W kategorii drużynowej dziewcząt bez licencji reprezentujące woj. śląskie zawodniczki z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej poradziły sobie w  trudnych warunkach tradycyjnie znakomicie. Wynikiem 1770,3 pkt.  odniosły zwycięstwo, zdobywając złote medale i MUSZKIET. Zawodniczki z  Ekonoma osiągnęły przewagę aż 31,7 pkt. nad „srebrną” drużyną ZS Staszów i aż 45,6 pkt. nad „brązowym” 1LO Tarnów.

Indywidualnie wyniki dziewcząt z SKSS "Ekonomik":
2.   miejsce Justyna Końska 596, 8 pkt. (bez licencji)
3.   miejsce Wioletta Gola 600,8 pkt. (z licencją)
10. miejsce Sara Wójcicka 572,7 pkt. (bez licencji)

Naszym "złotym dziewczynom" i ich trenrowi p. Kazimierzowi Solichowi gratulujemy sukcesu!



Poprawiony (poniedziałek, 08 czerwca 2015 13:13)

Więcej…

 


Drużyna dziewcząt reprezentująca naszą szkołę w Finale Wojewódzkim 54. Zawodów Strzeleckich "Srebrne Muszkiety" odniosła kolejne zwycięstwo zajmując I miejsce i wywalczyła prawo startu w finale ogólnopolskim 1-3.06.2015 w Bydgoszczy. Zawody odbyły się 12.05.2015 r. w Bieruniu Nowym na strzelnicy klubu "Piast". Startowało 66 zawodniczek
i zawodników. Szkołę reprezentowały:
- Wioletta Gola - indywidualnie "srebro"
- Justyna Końska - indywidulanie "brąz"
- Sara Wójcicka - indywidualnie 5 miejsce.
Drużyna wraz z trenerem otrzymała złote medale oraz puchar Kuratora Oświaty i dyplom.
Na zawody zawiózł nas tato Wioli p. Marek Gola, który jest naszym najwierniejszym kibicem.
 
                                                                                                                            trener: Kazimierz Solich


Poprawiony (czwartek, 14 maja 2015 13:56)

Więcej…

 
 



„Musik auf Deutsch” jest tematem tegorocznego konkursu z języka niemieckiego na platformie Moodle. 

Więcej informacji na temat konkursu w zakładce
Język niemiecki






Poprawiony (środa, 13 maja 2015 10:45)

 
Ekonom jest cały czas w natarciu! Uczennice klasy 2la odniosły sukces stając się laureatami w Ogólnopolskim Projekcie o nazwie Euroscola 2015. Zwycięski zespół to: Karolina Dąbrowska, Klaudia Dziedzic, Joanna Kucharska, Karolina Polaczek, Gabriela Rumian. Organizatorem projektu jest Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce. Zadaniem konkursowym było stworzenie krótkiego filmu dotyczącego zagadnień związanych z członkowstwem Polski w Unii Europejskiej. Ekonom wystawił silną reprezentację, bo aż 5 zespołów przesłało swoje prace. Nagrodą za zwycięstwo w konkursie jest wyjazd grupy 24 uczniów z Ekonoma do Strasburga i uczestnictwo w debacie w Parlamencie Europejskim. Wyjazd do Strasburga będzie miał miejsce w roku szkolnym 2015/2016, a dokładny termin ustali Dyrekcja Szkoły wraz z organizatorem projektu. Obrady w Parlamencie będą się odbywały w języku obcym (angielski, niemiecki, francuski). Zespół Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej jest jedną z 17 szkół w Polsce, których uczniowie pojadą do Strasburga.

              Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w projekcie. Laureatom gratulujemy sukcesu i dziękujemy za "wywalczenie" możliwości reprezentowania naszej szkoły w środowisku międzynarodowym. 

                                                                                                                           
 

 

Poprawiony (czwartek, 14 maja 2015 14:04)

 





3 maja 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Obchody rozpoczęły się na Placu Ratuszowym , skąd nastąpił przemarsz do Katedry p.w. Św. Mikołaja, gdzie odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny.

Poprawiony (czwartek, 07 maja 2015 13:57)

 
28 kwietnia Ekonom w ramach Dnia Otwartego gościł gimnazjalistów i ich rodziców.

Poprawiony (poniedziałek, 08 czerwca 2015 09:51)

Więcej…

 



Uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli wczoraj - 26 kwietnia w kościele pw. Optarzności Bożej w Bielsku-Białej w uroczystej mszy św. w intencji ofiar mordu katyńskiego
.

Poprawiony (czwartek, 07 maja 2015 13:26)

 

                W niedzielę 26.04.2015 r. grupa uczniów Ekonoma w składzie: Piotr Słowik, Mikołaj Karpiński, Piotr Brzeźny, Kacper Chmielowiec, Daniel Sablik pojechała w 38. Bielskim Rodzinnym Rajdzie Rowerowym.Trasa rajdu to 30 km, peleton rozciagniety był na długości około 4 km. W rajdzie wzięło udział ponad 3000 cyklistów z Bielska-Bialej.Nasi uczniowie oprócz tego, że świetnie sie bawili, mieli za zadanie zareklamować wśród uczestników rajdu zbiórkę elektrośmieci, która odbędzie sie 29.04.2015 r. w godz. 9.00-18.00 na boisku Ekonoma. Akcja ta ma związek z działalnością grupy młodzieży o nazwie "Pożeracze elektrośmieci', która reprezentuje Zespół Skół Ekonomicznych w projekcie Drugie Życie Elektrośmieci.

                  Zachęcamy wszystkich do przyniesienia  bezużytecznego elektrozłomu na zbiórkę

 w wyznaczonym terminie.

                                                                                                                                                 Dziękujemy!   Grupa "Pożeracze Elektrośmieci"

Poprawiony (poniedziałek, 27 kwietnia 2015 11:24)