Logowanie
              Zespół Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego czyli bielski Ekomon to szkoła o szerokim spektrum zainteresowań uczniów. Od kilku miesięcy działa tu grupa uczniów, której celem jest podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Nazwali się „Pożeracze elektrośmieci”. Działania te podejmowane są w ramach organizowanego przez European Recycling Platform ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Drugie życie elektrośmieci”. Uczniowie przygotowali krótki reportaż dotyczący niebezpieczeństwa jakie stanowi niewłaściwie segregowane elektrośmieci pt.: „Eko-Express”, który dostępny jest na stronach internetowych. W dniach 23-26.03.2015 grupa „Pożeraczy elektrośmieci” przeprowadziła w kilku bielskich szkołach podstawowych i przedszkolach warsztaty ekologiczne dotyczące segregacji odpadów i działań na rzecz ochrony środowiska. 

Festiwal Dnia Ziemi pod hasłem „O środowisko dbam, więc elektrośmieci zbieram”, który odbył się 22 kwietnia w Parku im. J. Słowackiego jest podsumowaniem wszelkich dotychczasowych akcji o charakterze ekologicznym podejmowanych przez młodzież. Gospodarzami festiwalu byli uczniowie klas 1-szych Ekonoma, którzy włączyli się ochoczo w działania swoich koleżanek i kolegów z grupy „Pożeracze elektrośmieci”.

Poprawiony (sobota, 25 kwietnia 2015 21:04)

Więcej…

 
21 kwietnia 2015 r. w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych kończących naukę w naszej szkole z przedstawicielami FCA Services Polska Sp. z o.o. Firma ta (do 31 marca b.r. nazywająca się Fiat Services) jest spółką międzynarodowej grupy Fiat Chrysler Automobiles świadczącą usługi finansowo-księgowe i kadrowo-płacowe dla spółek należących do GRUPY FIAT. Usługi finansowo-księgowe obejmują szereg działań składających się na procesy Purchase-To-Pay, Order-To-Casch, obsługę środków trwałych oraz księgowość główną i sprawozdawczość. W Polsce firma zatrudnia ponad 1100 osób, z czego około 950 pracuje w Bielsku-Białej.
Przedstawiciele FCA Service zapraszali przyszłych absolwentów Ekonoma na rozmowy kwalifikacyjne, w trakcie których młodzi ludzie mogą się dowiedzieć jakie umiejętności i wiadomości posiadają, a jakie muszą jeszcze doskonalić lub uzupełnić. Przedstawili możliwości zatrudnienia, warunki płacowe i socjalne oraz odpowiadali na pytania uczniów.

Poprawiony (czwartek, 07 maja 2015 13:27)

Więcej…

 

W dniach 16-17 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie (zwanym również "EKONOMEM") odbył się  Finał  XX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, w którym naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klas czawartych: Adam Kucak i Konrad Szymala.  
W koszalińskim finale Turnieju brało udział 64 uczniów z 47 szkół ponadgimnazjalnych, z 42 miast w Polsce wraz z opiekunami i dyrektorami szkół. Finaliści zostali wyłonieni z ponad 2600 uczniów z 96 szkół. 
Zawody finałowe składały się z dwóch etapów. W pierwszym dniu odbyła się część praktyczna, w której uczestnicy rozwiązywali testy w języku obcym i zadania  z wykorzystaniem programów komputerowych. W drugim dniu, finałowym - uczniowie musieli wykazać się przed Jury i publicznością wiedzą z zakresu  przedsiębiorczości, zarządzania i marketingu.
Po części praktycznej nasi uczniowie zakwalifikowali się do finałowej "dziesiątki" laureatów, zajmując miejsca: 1-sze Konrad Szymala i 7-me Adam Kucak.
Ostatecznie po ustnej części Finału ADAM KUCAK został zwycięzcą XX TWiUH-M zajmując 1 miejsce, a KONRAD SZYMALA uplasował się na  miejscu 8.
Dwie uczennice naszej Szkoły
Anna Moczała i Dominika Sadlik uzyskały w Turnieju wyróżnienia, uczetnicząc  w zawodach  okręgowych, w których wzięło udział 404 uczniów z 94 szkół.
Opiekunem merytorycznym uczniów reperezentujących w Turnieju naszą Szkołę była pani Monika Legieć-Kwaśny.Poprawiony (środa, 29 kwietnia 2015 04:48)

Więcej…

 

         

alt                    alt

RFID to nowoczesna technologia, która wykorzystuje dane radiowe do przesyłania danych. Logistycy w ramach projektu „Mam zawód – mam pracę w regionie” zostali przeszkoleni z systemów automatycznej identyfikacji wykorzystywanych w aplikacjach logistycznych. Szkolenie przeprowadzone było przez inżynierów firmy SIEMENS. Podczas zajęć praktycznych realizowanych w kilkuosobowych grupach, uczniowie projektowali system RFID dla wybranych aplikacji, konfigurowali głowicę i budowali „bramkę” RFID. Ogromną wartością dydaktyczną był niewątpliwie najnowocześniejszy sprzęt logistyczny i specjalistyczne oprogramowanie. Doświadczenie i wiedza prowadzących, nowoczesny sprzęt, zaangażowanie uczniów, sprawiły, że projekt ten zakończył się sukcesem:  uczymy się praktyki od najlepszych przedsiębiorstw na rynku.

Uczniowie otrzymali Certyfikat potwierdzający realizacje szkolenia z zakresu RFID.

                                                                                                                                                            Anna Lazar

 

Poprawiony (niedziela, 19 kwietnia 2015 16:19)

 

Adam Kucak wziął udział w eliminacjach centralnych Olimpiady Przedsiębiorczości, które odbyły się 09.04.2015 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Znalazł się w 50-tce najlepszych uczniów w Polsce.

Olimpiada Przedsiębiorczości to nowoczesny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Organizowana jest od 2005 r. i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Do każdej edycji zgłasza się kilkanaście tysięcy młodych ludzi zainteresowanych przedsiębiorczością, zarządzaniem i gospodarką, z ponad 1000 szkół w całej Polsce.Poprawiony (poniedziałek, 20 kwietnia 2015 12:28)

Więcej…

 

80

Agnieszka Chwałek
z klasy 3la przebiegła po raz pierwszy w życiu Maraton! Uczennica naszej szkoły zaplanowała sobie start w Barcelonie, w jednym z najsłynniejszych maratonów na świecie. 15 marca 2015 roku dystans ponad 42 km pokonała w czasie 4:23:57. Zajęła 26 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Serdecznie GRATULUJEMY!!!

„Opisać przeżycie jakim jest maraton komuś, kto nigdy tego nie doświadczył, to jak próba opisania koloru komuś kto urodził się ślepy”

Jerome Drayton

  

Poprawiony (czwartek, 29 października 2015 07:25)

 
  
   W dniu 25 marca 2015 roku uczniowie klasy 3eh: Przemysław Kadłubicki i Daniel Kolondra wzięli udział w 2 edycji Wojewódzkiego Konkurs Historyczno – Geograficznego, który odbył się w Instytucie Historii – Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie pisali godzinny test składający się z pytań otwartych i zamkniętych  z historii i geografii z zakresu wiedzy szkoły ponadgimnazjalnej. Niestety naszym uczniom nie udało się zakwalifikować do finału.

   Organizatorem konkursu było  III Liceum Ogólnokształcące im. Lucjana Szenwalda w Dąbrowie Górniczej oraz Instytut Historii – Wydziału Nauk Społecznych UŚ. Nagrodę główną stanowił  indeks na kierunek: turystyka historyczna w Instytucie Historii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Poprawiony (sobota, 18 kwietnia 2015 12:42)

 

W dniu 27.03.2015r odbył się, już po raz kolejny finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy, organizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej. Spośród dotychczasowych konkursów (czwarta edycja), tym razem w etapie finałowym wzięła udział rekordowa ilość - 36 uczestników z jedynastu szkół. Wśród zaproszonych sponsorów i gości przybył również specjalista Damian Borak z PIP w Katowicach - oddział w Bielsku-Białej oraz inspektor bielskiego MZO Aleksander Pietrzak, który w swym wystąpieniu podsumowującym konkurs podkreślił znaczenie propagowania wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy wśród uczniów  w perspektywie ich przyszłej pracy zawodowej.
W obecności gości, sponsorów, opiekunów wręczono laureatom cenne nagrody. Kolejny raz - to już trzeci - zwyciężył przedstawiciel naszej szkoły - Adam Kucak, a Konrad Szymala zwycięzca drugiej edycji, tym razem otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!
                                                                                                                                       opiekun: Tadeusz WikłoPoprawiony (wtorek, 14 kwietnia 2015 12:15)

Więcej…

 

W czwartek 02 kwietnia w „zimowej atmosferze”, przy padającym śniegu odbył się już po raz 9 Wielkanocny Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Zespołu Szkół Ekonomicznych. Zawody zostały kolejny raz zorganizowane na obiektach Towarzystwa Sportowego Rekord, co wpłynęło na poziom i atrakcyjność turnieju. Łącznie ponad 30 uczniów utworzyło 6 drużyn a najlepszym zespołem została klasa 1lh, która w finale pokonała 1:0 zwycięzcę z ubiegłego roku, czyli klasę 2ha. Zwycięskiego gola w drugiej połowie spotkania zdobył Nikodem Mleczko. Goli w 10 spotkaniach padło w sumie 36, a królem strzelców został Arkadiusz Wrzeszcz z klasy 3la, który w czterech spotkaniach strzelił 7 bramek.
Turniej zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego, Maciej Krzak oraz Mateusz Kruk.

 

Poprawiony (środa, 08 kwietnia 2015 09:16)