Logowanie

Zachęcamy do obejrzenia spektaklu  "DUNDU TAŃCZY Z GWIAZDAMI" /Niemcy/.
Widowisko plenerowe bez ograniczeń wiekowych odbędzie się 21 maja 2016 r. (sobota) o godz. 21.15 na Placu Chrobrego. Czas trwania widowiska: 45 minut.
UWAGA: Wstęp wolny!

Prezentacja jest finansowana przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Instytut Goethego. ŚWIĘTUJEMY! polsko-niemiecki rok jubileuszowy 2016 zorganizowany przez Goethe-Institut i Ambasadę Niemiec z okazji 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.
goethe.de/swietujemy

Poprawiony (poniedziałek, 23 maja 2016 05:55)

Więcej…

 

Poprawiony (poniedziałek, 16 maja 2016 08:14)

 


W finale Konkursu Językowego na film lub prezentację multimedialną C.A.T. Project – Creative Academic Teaching, który odbył się 27 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Żywcu, oba nasze zespoły zdeklasowały konkurencję nie tylko świetnymi filmami, ale również doskonałą kompetencją językową.

Zespół w składzie: Sabina Hubczak, Anna Moczała i Urszula Słowik z klasy 3eb zdobył Grand Prix, a drugi zespół w składzie: Karolina Biel, Dominika Cendry i Anna Fajlhauer z klasy 2ea zdobył I miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko w nauce, ale i w zabawie z językiem.Poprawiony (czwartek, 05 maja 2016 16:46)

Więcej…

 

We wtorek, 3 maja 2016 r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Obchody rozpoczęły się na Placu Ratuszowym, stamtąd nastąpił przemarsz do Katedry  Św. Mikołaja, gdzie odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny.Poprawiony (czwartek, 05 maja 2016 06:52)

Więcej…

 


Dzisiaj pożegnaliśmy pięć klas kończących szkołę: 4ea, 4eb, 4eh, 4 la, 4lb. Zdający w przyszłym tygodniu maturę absolwenci otrzymali od swoich młodszych kolegów pamiątkowe plakietki maturalne i dyplomy, które przekazali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego na ręce przewodniczących klas.Progrm artystyczny dla maturzystów przygotowali pod kierunkiem pani Katarzyny Szczerby uczniowie klas: 1eb, 2ea, 2ela, 3la, 3lb, 4eh, 4lb. Akademię prowadzili: Karolina Juraszek i Przemysław Olma, a wokalnie i poetycko uświetnili: Maria Bieniek, Wiktoria Białoń, Anna Fajlhauer, Izabela Kurcjus, Robert Rosner, Joanna Tarnawa przy akompaniamencie gitarzystów Tomasza Zbijowskiego i Beniamina Nowaka oraz skrzypaczki Kingi Klaczek i pianisty Szymona Jakubca. Zofia Ferfecka i Przemysław Kadłubicki (z kl. 4eh) w imieniu klas czwartych podziękowali Dyrekcji, gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły, a przede wszystkim swoim wychowawcom: pani Marzenie Grzegorczyk, pani Katarzynie Jano, pani Lucynie Kuś, pani Krystynie Stacherze, pani Sabinie Stolorz-Pospiszyl i panu Romanowi Kruczkowi.
Gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy powodzenia na maturze!

Poprawiony (wtorek, 24 maja 2016 08:15)

 


W bieżącym roku szkolnym, w ramach akcji „Pola Nadziei” naszym udziałem były następujące formy:

  1. sprzedaż kartek i ozdób świątecznych,
  2. kiermasz ciast i ciasteczek,
  3. kwestowanie w SDH „Klimczok”,
  4. kwesta w Dniu św. Patryka,
  5. loteria fantowa.
Łącznie, w ramach tych wszystkich wydarzeń zebraliśmy kwotę 1.564,75 zł, co oznacza, że całkowita suma środków przekazanych przez ZSE na stworzenie hospicjum przekroczyła 30 tys. zł DZIĘKUJEMY! 

Poprawiony (czwartek, 08 grudnia 2016 12:18)

 

We wtorek 19 kwietnia br. uczennica klasy 4eh Angelika Bednarska uczestniczyła w centralnym finale ogólnopolskiego konkursu Państwowej Inspekcji Pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj Swoje Prawa w Pracy”.  Angelika reprezentowała województwo śląskie, wraz z dwoma uczniami z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych z Rybnika. W trakcie finału, który odbywał się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie 45 uczniów z całej Polski rozwiązywało test składający się z 50 pytań zamkniętych (jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru), w tym 20 o podwyższonej trudności.

Celem konkursu jest promocja pro aktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także popularyzowanie idei kultury bezpieczeństwa oraz dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.

Poprawiony (czwartek, 21 kwietnia 2016 14:21)

 


8 kwietnia odbył się V Międzyszkolny Konkurs BHP organizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej. Konkurs ukończyło 37 uczniów z 13 bielskich szkół ponadgimnazjalnych.Naszą szkołę w konkursie reprezentowały dwie uczennice: Angelika Bednarska z kl. 4eh oraz Katarzyna Warzecha z kl. 1eb. Opiekunem merytorycznym uczennic był nauczyciel Tadeusz Wikło. Katarzyna Warzecha zdobyła wyróżnienie zajmując 7. miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Poprawiony (czwartek, 21 kwietnia 2016 09:57)

Więcej…

 
Ostatnie tygodnie dla ucznia klasy 4 lb Marcina Piotrowiaka, który na co dzień reprezentuje Bielską Piwnicę Artystyczną im. Marii Koterbskiej, były bardzo pracowite i pełne sukcesów. Nasz uczeń został laureatem I nagrody (I miejsca) w konkursie recytacji oraz zdobywcą II miejsca w kategorii piosenki artystycznej III Festiwalu Słowa w Bielsku-Białej, ponadto wygrał eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kateogrii recytacji oraz zdobył wyróżnienie w kateogrii poezji śpiewanej, co pozwoliło mu przejść do kolejnego etapu w obu tych kategoriach. To wszystko miało miejsce w marcu, natomiast 16 kwietnia odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w ramach eliminacji rejonowych, sposród 46 uczestników w różnych kategoriach (15 uczestników w kategorii recytacji) z okolic Cieszyna, Pszczyny, Czechowic-Dziedzic, Jastrzębia-Zdrój, Żor, Żywca i Bielska-Białej Marcin Piotrowiak został laureatem I nagrody w kategorii recytacji, dzięki czemu został zakwalifikowany do finałów wojewódzkich, które odbędą się 7 i 8 maja w Częstochowie. W załączonych linkach szczegóły przebiegu wymienionych konkursów:
http://www.mdk.beskidy.pl/index.php?s=1&fun=more&id=2836
http://rok.bielsko.pl/imprezy.php?cat_id=imprezy_okr

 
                 Marcin Piotrowiak piąty po prawej.

Poprawiony (piątek, 22 kwietnia 2016 09:41)

Więcej…