W dniu 11.12.2015 r. dwie uczennice naszej szkoły kształcące się w zawodzie technik handlowiec: Angelika Bednarska z klasy czwartej Paulina Legierska z klasy trzeciej uczestniczyły w III edycji rejonowego konkursu ,,Poznaj swoje prawa w pracy”, który odbył się w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach. Uczennica Angelika Bednarska zajęła II miejsce i zakwalifikowała się do etapu centralnego konkursu, który odbędzie się wiosną w Warszawie.

Gratulujemy Angelice i życzymy dalszych sukcesów!

 

                                                                                                                                                               Koordynator programu PIPIwona Carbol-Sitek

                                              

Poprawiony (piątek, 18 grudnia 2015 09:09)

 
alt


59 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zakwalifikowało się do finału ogólnopolskiego turnieju wiedzy logistycznej.  Przed nimi najważniejszy finałowy sprawdzian wiedzy – 4 marca 2016 roku w Wyższej Szkole Logistyki.                                       
                       


Do etapu centralnego zakwalifikowali się  dwaj uczniowie naszej Szkoły:

                             Robert Rosner - klas 4lb                                          Michał Waluś - klasa 4lb

alt           alt                                        

Poprawiony (niedziela, 13 marca 2016 15:20)

 30 listopada br. absolwent ZSE - Adam Kucak po raz kolejny odbierał z rąk prezydenta naszego miasta - pana Jacka Krywulta stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce. Tym razem była to "Nagroda Prezydenta Miasta Bielsko-Biała za uzyskanie tytułu laureata olimpiady przedmiotowej w roku szkolnym 2014/2015"

Adam jest naszym wybitnym absolwentem i laureatem wielu olimpiad i konkursów przedmiotowych o bardzo zróżnicowanej tematyce (nie tylko ekonomicznej).

Przy odbieraniu nagrody towarzyszyła Adamowi pani dyrektor Maria Marczyk oraz pani Agnieszka Czernek-Krywult (jako przedstawicielka zespołu nauczycieli współpracujących w przygotowywaniu Adama do różnorakich zawodów).
O nagrodzie dla Adama możemy przeczytać w nr 26 Magazynu Samorządowego "W Bielsku-Białej"
http://www.um.bielsko.pl/bielsko/web/uploads/temp/pages/page_3358/text_images/ma%C5%82y%20MS%2018.12.pdf                   

Gratulujemy!

 


Poprawiony (piątek, 18 grudnia 2015 11:32)

 

W sobotę 12 grudnia odbył się finał akcji SZLACHETNA PACZKA. Dziewięć dużych, świątecznie opakowanych przez naszych uczniów paczek z potrzebnymi artykułami, trafiło do magazynu SZLACHETNEJ PACZKI, zorganizowanego  w gimnazjum nr 11 przy ul. E. Plater. Stamtąd   wolontariusze dostarczyli je do wybranej przez naszą szkołę rodziny. Wśród uczniów i nauczycieli zebrano ponad  2300 zł! Za tą kwotę można było zakupić wszystkie wymienione przez rodzinę artykuły. Mamy nadzieję, że dzięki tej pomocy święta w tej rodzinie będą piękniejsze! Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania SZLACETNEJ PACZKI –DZIĘKUJEMY!!!

Samorząd Uczniowski

Poprawiony (poniedziałek, 14 grudnia 2015 07:44)

 


 

Zakończyła się tegoroczna akcja zbiórki drobnych monet dla dzieci wychowujących się w domach dziecka i w rodzinach zastępczych. 

W akcji "Góra Grosza"  nasza szkoła zebrała na ten cel 63,53 zł.

Wszystkim, którzy włączyli się w tą szlachetną akcję serdecznie DZIĘKUJEMY! 

Poprawiony (sobota, 12 grudnia 2015 09:57)

 

7 grudnia młodzież Ekonoma zorganizowała "Mikołajki". "Mikołajowy team" jak co roku bawił uczniów rozdając słodycze i "rózgi" –  tym razem było więcej pochwał. Przy okazji Św. Mikołaj wręczał dyplomy i nagrody (wejściówki do kina Helios) uczennicom, które wygrały konkurs na najładniejszą świąteczną ozdobę ( kartki i ozdoby świąteczne zostały sprzedane na kiermaszu, z którego dochód przeznaczyliśmy na budowę i wyposażenie hospicjum w Bielsku-Białej – w ramach akcji „Pola Nadziei”).

Poprawiony (środa, 09 grudnia 2015 13:28)

Więcej…

 
We wrześniu b.r. w ramach konkursu "MEIN BERUF IST SPITZE! - MÓJ ZAWÓD JEST NAJLEPSZY!" dwa zespoły pracowały nad tworzeniem dwuminutowego filmu o swoim zawodzie. Uczennice z klasy 3eb: Urszula Słowik, Anna Moczała, Sabina Hubczak, Patrycja Michałczak i Aleksandra Przybyła w produkowanym przez siebie materiale filmowym starały się pokazać zalety zawodu księgowej. Zadanie było trudne, ponieważ wszystko należało opowiedzieć w języku niemieckim, a liczba słów i czas były ograniczone. Chociaż nasze uczennice nie zajęły zaszczytnych miejsc, to zostały nagrodzone przez organizatora –  Instytut Goethego – dyplomami i nagrodami.

Poprawiony (środa, 09 grudnia 2015 13:03)

 
W sobotę 05 grudnia grupa naszych uczniów z klas 1 ea, 2 ea i 2 la wzięła udział w Dniu Otwartym "Opery Krakowskiej".
Uczniowie pod opieką pani Katarzyny Szczerby oraz pani Agnieszki Czernek-Krywult o wczesnych godzinach porannych wyjechali do Krakowa, by od godziny 09.30 rozpocząć przygodę z operą "od kuchni". Mieli okazję obejrzeć otwartą próbę baletu, próbę fragmentu  spektaklu "Dziadek do orzechów" oraz technologię sceny do tego samego spektaklu. Ponadto mogli obejrzeć cały budynek Opery, gdzie w różnych salach, odbywały się różnorakie atrakcje - np. pokaz makijażu do opery "Madame Butterfly", czy przygotowywanie ozdób świątecznych z solistami Opery. Można było również przymierzać kostiumy wykorzystywane do przedstawień. Wszystkie te atrakcje były udziałem uczniów prawie do godziny 14.
Następnie wycieczka przeniosła się na krakowski Rynek, gdzie można było pospacerować i kupić pamiątki na jarmarku świątecznym, był to również czas na zjedzenie ciepłego posiłku.Do Bielska-Białej wszyscy wrócili w godzinach wieczornych. W dobrych humorach, chociaż bardzo zmęczeni.
 
Szkolne Koło Turystyczne zaprasza wszystkich chętnych na kolejne wycieczki :)

Poprawiony (wtorek, 08 grudnia 2015 13:27)

Więcej…

 Anna Fajlhauer
uczennica klasy 2 ea dostała się do kolejnego etapu Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. W zawodach stopnia szkolnego zdobyła 22 miejsce wśród zakwalifikowanych do etapu drugiego 50 osób.

8 stycznia 2016 r. wystartuje w zawodach okręgowych (II stopnia), które odbędą się w Katowicach.

                                                                                                   Ani gratulujemy i życzymy powodzenia alt

Poprawiony (poniedziałek, 30 listopada 2015 11:00)