Logowanie

Dnia 4 listopada naszą szkołę odwiedził The Bear Educational Theatre - międzynarodowy  teatr wędrowny z siedzibą w Czechach (Praga). Specjalizuje się on w uczeniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia teatralne oraz inne innowacyjne techniki.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu pt.:  „The Detectives”, podczas którego wcielali się w rolę detektywów poszukujących sprawcy morderstwa. Była to niepowtarzalna okazja, aby dobrze się bawiąc, sprawdzić swoją znajomość  języka w niecodzienny, jak na warunki szkolne, sposób oraz zmotywować się do dalszej pracy nad własnymi umiejętnościami językowymi.Poprawiony (środa, 05 listopada 2014 12:10)

 


Autorzy zdjęć: Arkadiusz Szcześniak, Janusz Krywult

Poprawiony (środa, 05 listopada 2014 12:12)

 

alt

Znane są wyniki I etapu VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W tegorocznej edycji Olimpiady udział wzięło 8500 uczniów z 290 szkół całej Polski. Wśród uczniów ZSE Olimpiada cieszy się  dużym zainteresowaniem. W bieżącym roku szkolnym swój debiut zaakcentowali uczniowie klasy 2 la. Wykazali się oni szeroką wiedzą i pokonali swoich starszych kolegów. Uczniowie przygotowywali się do olimpiady pod opieką merytoryczną pani mgr Anny Lazar. Na szczególne uznanie zasługują jednak uczniowie klas trzecich.

                                         GRATULUJEMY osiągnięć:

                                      DAWIDOWI LENNERTOWI – 3 lb,

                                      KLAUDII HAŃDEREK – 3la,

                                      DAWIDOWI GWIZDONIOWI – 3la.

Wymienieni uczniowie zmierzą się z zagadnieniami logistyki i spedycji w ETAPIE OKRĘGOWYM.

                      Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.
                                                                                                                                                                  Anna Lazar

Poprawiony (poniedziałek, 03 listopada 2014 22:04)

 
We wtorek 21 października przedstawiciele uczniów Naszej Szkoły uczestniczyli w promocji Zespołu Szkól Ekonomicznych w ramach Tygodnia Kariery organizowanego w Bielskim Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego. Ogólnopolski Tydzień Kariery realizowany jest pod patronatem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej i Ministra Edukacji Narodowej. Tegoroczny Tydzień Kariery przebiegał pod hasłem: „JAK ZAPRZYJAŹNIĆ SIĘ Z RYNKIEM PRACY?”
 

Poprawiony (wtorek, 28 października 2014 15:51)

Więcej…

 

Po raz kolejny młodzież naszej Szkoły odwiedziła pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej "Dom Nauczyciela" w Bielsku-Białej. Tym razem okazją do spotkania było wczorajsze święto - Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy 1EA przedstawili przygotowany pod kierunkiem swojej wychowawczyni - pani Anny Kamińskiej program artystyczny. Mieszkańcy DPS-u przu ul. Pocztowej mogli podziwiać recytację, śpiew, grę na gitarach oraz taniec nowoczesny w wykonaniu pierwszoklasistów. Pensjonariusze "Domu Nauczyciela" byli wzruszeni i zachwyceni występem młodzieży.
Występy uczniów Ekonoma w Domu Pomocy Społecznej w Cygańskim Lesie stały się już tradycją. Boże Narodzenie, Wielkanoc, Dzień Edukacji Narodowej, czy Andrzejki to okazje do spotkań młodzieży ZSE z mieszkańcami "Domu Nauczyciela".

Poprawiony (poniedziałek, 20 października 2014 10:43)

Więcej…

 Dzień Edukacji Narodowej, zwany popularnie Dniem Nauczyciela uświetnili swoim występem uczniowie klasy 1EA. Pod kierunkiem swojej wychowawczyni - pani Anny Kamińskiej, przygotowali występ, w trakcie którego mogliśmy wysłuchać wierszy, piosenek i podziwiać taniec nowoczesny. Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar Szkoły.  Nowi uczniowie otrzymali od swoich starszych kolegów albumy, w których będa dokumentować przez cztery lata życie klasowe.

Poprawiony (wtorek, 04 listopada 2014 10:51)

Więcej…

 

Mistrzostwa Małopolski LOK na strzelnicach Tarnowa , Krakowa , Nowego Targu i Oświęcimia 10-12.10.2014 r. z udziałem naszych zawodników to kolejny popis "ekonomistów" . Złoty medal w konkurencji Kst60L seniorek wystrzelała Joasia Kucharczyk, srebrny medal w konkurencji Kst60L juniorek dla Wioli Gola, brązowy medal w konkurencji Pst3X20 seniorów dla Przemka Doparta .
 
Na zdjęciach medaliści w akcji.

Poprawiony (środa, 15 października 2014 13:07)

Więcej…

 

W dniu 30 września 2014 roku na obiektach Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się sztafetowe biegi przełajowe dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W zawodach wystartowało łącznie 516 uczestników. Drużyna dziewcząt Zespołu Szkół Ekonomicznych zajęła bardzo wysokie 3 miejsce i została odznaczona medalami i dyplomem. W składzie drużyny znalazły się: Hałat Jolanta 1la, Drzewosz Róża 1la, Derlich Anna 1eb, Szczepańczyk Agnieszka 2lb, Przybyła Aleksandra 2eb oraz Chwałek Agnieszka 3la.

altalt

Gratulujemy!!!

Poprawiony (poniedziałek, 13 października 2014 13:40)

 
W sobotę 4 października 2014 r. młodzież naszej Szkoły wraz z p. dyrektor Marią Marczyk i p. dyrektor Marzeną Grzegorczyk oraz nauczycielami  (p. Rafałem Jasiakiem, p. Zofią Cichowlaz, p. Agnieszką Czernek-Krywult, p. Marią Jędryką, p. Anną Kamińską, p. Małgorzatą Kilijan, p. Agnieszką Mizgałą, p. Aleksandrą Talik, p. Tadeuszem Wikło) uczestniczyła w  zwiedzaniu i poznawaniu „perły architektury gotyckiej” kościoła św. Stanisława BM i średniowiecznego grodziska.
Te dwa wyjątkowe miejsca znajdujące się w dzielnicy Stare Bielsko przybliżyli uczestnikom „spotkania z zabytkiem średniowiecznym” państwo Bożena i Bogusław Chorąży – archeologowie, pracownicy Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej i członkowie Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Historycznego.
Kościół św. Stanisława, który powstał około roku 1380, jest zabytkiem architektury gotyckiej i najstarszą budowlą sakralną miasta Bielsko-Biała. W świątyni tej można podziwiać m. in.: prezbiterium ze sklepieniem krzyżowo-żebrowym, ostrołukowe okna z maswerkami, późnogotycki tryptyk ołtarzowy z  przedstawieniem legendy o Świętym Stanisławie oraz cztery warstwy polichromii: gotyckiej,  renesansowej, barokowej i rokokowej.
Średniowieczne grodzisko położone w Starym Bielsku jest pozostałością pierścieniowej osady produkcyjnej o charakterze obronnym, istniejącej od XII wieku i stanowi najstarszy zabytek miasta. Poznając grodzisko w Starym Bielsku można zapoznać się z dziejami osadnictwa w Bielsku oraz historią badań archeologicznych prowadzonych na terenie Bielska-Białej.
Dziękujemy p. Bożenie Chorąży i p. Bogusławowi Chorąży za wspaniałe opowieści, za przybliżenie nam fragmentu historii „naszej małej ojczyzny” i wprowadzenie do świata dziedzictwa kulturowego regionu, w którym mieszkamy, uczymy się i pracujemy.

Poprawiony (poniedziałek, 06 października 2014 14:23)

Więcej…