Logowanie

Spotkanie z doradcą zawodowym z PUP

W   dniu   19.02.2014   odbyło się   w  naszej   szkole spotkanie  uczniów   klas czwartych z  doradcą  zawodowym  z  Powiatowego  Urzędu  Pracy w Bielsku–Białej Panią Katarzyną Hankus.Podczas spotkania uczniowie przekonali się jak cenne są umiejętności praktyczne uzyskiwane na zajęciach z pracowni ekonomicznej, pracowni informatyczno – handlowej oraz pracowni sprzedaży na obecnym rynku pracy. To tych konkretnych umiejętności z zakresu profesjonalnej obsługi programów komputerowych, kas fiskalnych  jak i znajomości języków obcych pracodawcy poszukują najbardziej.

Uczniowie zostali także zapoznani z formami pomocy dla absolwentów takimi jak: dotacje na odjęcie własnej działalności gospodarczej, oferty stażowe, prace interwencyjne, roboty publiczne, zasady korzystania i finansowania usług szkoleniowych.
                                                                                                                Organizator spotkania Iwona Carbol-Sitek

                                                      


 

Zbiórka pieniędzy dla Ukrainy


W piątek 28 lutego 2014 r. w ramach akcji "Polski Czerwony Krzyż dla Ukrainy" odbyła się w naszej Szkole zbiórka pieniędzy. Zebrano 159,88 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję PCK.


Więcej…

 

Szkoła w ruchu - trampolina

W dniu 22.02.2014, w ramach programu "szkoła w ruchu" grupa chętnych osób z klasy 1 EB,
uczestniczyła w zajęciach sportowych ze skoków na trampolinie. Skoki na trampolinie to jedna
z dyscyplin należących do akrobatyki sportowej. Uczniowie poznali najprostsze elementy w tej dyscyplinie,
jakie wykonują zawodnicy klasy młodzieżowej. Każdy z uczniów, nauczył się i wykonał zadane
elementy. Kombinacje, które wykonywali uczniowie miały na celu, kontrolowania swojego ciała
w locie. Jednym z ostatnich elementów jakie wykonywali było salto kuczne w przód.
Zajęcia przeprowadzone były z dużą dawką humoru i dobrej zabawy. Zajęcia przeprowadził
mgr Mateusz Kruk – trener sekcji akrobatyki sportowej.

                                                                                                                                   Mateusz Kruk

 

Wycieczka na Błatnią

W sobotę - 15 lutego, grupa uczniów z naszej szkoły wyruszyła na kolejną wycieczkę zorganizowaną przez Szkolne Koło Turystyczne ZSE. Tym razem całodzienna wyprawa rozpoczęła się wejściem na Błatnią. Tam, w zimowej aurze, odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz spotkanie z dr. Bogusławem Chorąży z Działu Archeologii Muzeum w Bielsku-Białej. Pan doktor bardzo ciekawie streścił młodzieży historię Śląska Cieszyńskiego, opowiedział także o archeologicznych ciekawostkach w naszych okolicach. 
Z Błatniej grupa przeszła na Szyndzielnię, po drodze zatrzymując się przy unikatowym archeologicznym odkryciu -  kamieniu z prehistorycznymi rycinami człowieka.
W wycieczce młodzieży towarzyszyli również inni entuzjaści górskich wypraw i odkryć - p. Bartłomiej Czader, p. Robert Skoczylas oraz p. Marek Wiewióra z Klubu Speleologicznego w Bielsku-Białej. Pan Bartek i pan Robert opowiadali o tutejszych lasach, o prawdopodobnych fortyfikacjach naszego grodziska, czy wreszcie pokazali niedawno odkryte pozostałości naczyń używanych przez ludzi zamieszkujących niegdyś okoliczne ziemie.
Wycieczka odbyła się przy pięknej pogodzie, w otoczeniu niezapomnianych widoków, a przede wszystkim w bardzo miłej i ciekawej  atmosferze. 
Składamy serdeczne podziękowania opiekunkom młodzieży podczas wycieczki - p. Agnieszce Mizgale i p. Aleksandrze Talik oraz dostarczającym nam cennych informacji i ciekawostek o naszym regionie panom: dr. Bogusławowi Chorąży, Bartłomiejowi Czaderowi, Robertowi Skoczylasowi i Markowi Wiewiórze.
Dziękujemy również obecnej na wycieczce młodzieży, a wszyscy chętni uczniowie ZSE już mogą czuć się zaproszeni na kolejne wspólne wypady.alt
                                                      Opiekunowie Szkolnego Koła Turystycznego ZSE: mgr Rafał Jasiak i mgr Agnieszka Czernek-Krywult.

Więcej…

 

Kiermasz na rzecz "Pól Nadziei"

W dniu 13 lutego odbył się w naszej szkole kolejny już kiermasz na rzecz wsparcia powstania stacjonarnego hospicjum w Bielsku-Białej w ramach akcji "Pola Nadziei"
W trakcie kiermaszu udało nam się zebrać 1186,50 zł. A kwota ta powiększyła się jeszcze o sumę uzbieraną w dzisiejszym Walentynkowym Dniu Słodkości, dając łącznie prawie 1700 zł.
Organizujące kiermasz opiekunki akcji "Pola Nadziei" w ZSE - p. Zofia Cichowlaz, p. Monika Legieć-Kwaśny, p, Anna Karus i p. Agnieszka Czernek-Krywult, składają serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym to przedsięwzięcie mogło zostać zrealizowane: Dyrekcji, Samorządowi Uczniowskiemu i całej społeczności uczniowskiej ZSE oraz członkom grona pedagogicznego, a także tegorocznym sponsorom, którymi byli: 
- Wydział Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej - http://www.um.bielsko.pl/
- Pizzeria "Kamera" - http://www.pizzeria-kamera.pl/
- firma "Zoltar" - http://www.zoltar.bielsko.pl/
- UzdrowiskoweSpa - http://uzdrowiskowespa.pl/
- sklep hobbystyczny "Gnom" - http://www.gnom-sklep.pl/
- szkoła tańca "Salsa Bielsko" - http://www.salsa.bielsko.pl/

 
Zapraszamy do udziału w kolejnych formach wspierania powstania hospicjum w naszym mieście.

Więcej…

 

XII Targi Edukacyjne

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w Bielskich Targach Edukacyjnych organizowanych pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej w hali BKS przy ul. Rychlińskiego. W dniach 11-12 lutego 2014 r. w godz. 9.00-16.00 uczniowie klas trzecich gimnazjów oraz inni zainteresowani mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ekonomicznych na stoisku nr 54.

Więcej…

 

Sukces uczennicy w Konkursie z Rachunkowości

Justyna Przybyła uczennica klasy 4TA zakwalifikowała się do finału (III etap) Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości pod patronatem Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszwoskiej w Rzeszowie. 6 marca 2014 r. odbędzie się finał  Konkursu.
Trzymamy za Justynę kciuki i życzymy powodzenia.
Opiekunami merytorycznymi uczennicy są: mgr Urszula Przemyk i mgr Bernadeta Stanisz.

 

Program "Moje finanse"

W naszej szkole w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości realizowany jest program edukacji finansowej Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości "Moje finanse". Celem programu  jest poszerzanie wiedzy uczniów dotyczącej zasad działania sektora finansowego oraz kształtowanie umiejętności, które umożliwią im efektywne zarządzanie finansami osobistymi i budowanie własnego bezpieczeństwa finansowego.
Fundacja realizuje program wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim oraz Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy.
 

Projekt "Ogrody pamięci"

Ferie były pracowitym okresem  dla 11 wolontariuszek biorących udział w projekcie „Ogrody pamięci elektronicznie”. Za nami pierwszy etap. Przez 7 dni 5 zespołów pieczołowicie wprowadzało dane  z dokumentacji konserwatorskiej do bazy danych. Udało się wprowadzić ponad 80%  wpisów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje zespół nr 2 ( Natalia Juszczyk i Anna Moczała), które pracując każdego dnia po 3 godziny, wykonały największą część  pracy.

W kolejnym etapie planowane jest dokończenie wpisów a następnie ich weryfikacja.