Logowanie
2 października 2014 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego oraz Młodzieżowej Rady Miasta. Kandydaci przeprowadzili  kampanię wyborczą, podczas której zaprezentowali się na szkolnych komunikatorach i plakatach. Przed wyborami uczniowie zostali zapoznani z ordynacją wyborczą, wzorem kart do głosowania oraz składem komisji skrutacyjnej, której członkowie zostali losowo wybrani spośród samorządów klasowych. Uczniowie głosując okazywali swój identyfikator i podpisywali się na odpowiednich listach. Po zakończonym głosowaniu komisja od razu przystąpiła do liczenia głosów i ogłosiła wyniki wyborów. 

Przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego w ZSE została Gabriela Rumian z klasy 2la, a jej zastępcą  Edyta Gwizdoń z klasy 2ea.  

Delegatami do Młodzieżowej Rady Miasta zostali Michał Stroka i Daniel Waleczek z klasy 2eb. 

Nowym członkom RSU i delegatom do MRM  gratulujemy i życzymy  owocnej pracy w roku szkolnym 2014/2015!

Poprawiony (piątek, 03 października 2014 13:05)

 
Mistrzostwa Polski LOK juniorów i seniorów w strzelectwie sportowym - Tarnów 26-28.09.2014 tradycyjnie zakończyły się naszym zwycięstwem w klasyfikacji klubów. Indywidualnie medale wystrzelali:
Przemek Dopart - złoto w Pdw60 i złoto w Pst3X20
Monika Bukowiec- złoto w Psp30+30
Angelika Jachym - złoto w Ksp60L
Angelika Francuz - brąz w Ppn40
Dla zespołu punktowali również: Wioletta Gola , Joanna Szufłat, Dominika Maślanka, Michał Jordanek, Adam Piela, Aleksander Piela.
Na załączonych zdjęciach medaliści w boju i na podium oraz drużyna z trofeami.
                                                                                                                                                           trener Kazimierz Solich

Poprawiony (piątek, 03 października 2014 07:48)

 


Fundacja Zawansowanych Technologii
już po raz czwarty realizuje Konkurs Naukowy E(x)plory dla młodych naukowców.  

Główną ideą E(x)plory jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych, a także docieranie do szerokiego grona odbiorców, promowanie kultury naukowej i wzbudzanie naukowej ciekawości świata. Przełamujemy stereotyp że nauka jest nudna, popularyzujemy innowacyjne badania, rozwijamy potencjał i pomysły młodych ludzi, tworzących nowoczesne technologie. 

E(x)plory to niezwykły konkurs naukowy dla młodzieży w wieku 14-20 lat, do którego można zgłaszać pomysły z różnych dziedzin naukowych. Udział w konkursie jest bezpłatny.  Projekty można zgłaszać do 24 października 2014 roku.

Więcej informacji na temat Konkursu Naukowego E(x)plory można znaleźć na stronie: www.explory.pl/konkurs-młodych-naukowców oraz w filmie: http://youtu.be/9tDjYZjRAqQ.
 

Poprawiony (wtorek, 30 września 2014 14:37)

Więcej…

 

25 września 2014 roku logistycy z Ekonoma (pod opieką p. Anny Lazar i p. Urszuli Przemyk) uczestniczyli w laboratoriach zorganizowanych przez ATH w Bielsku Białej. Podczas zajęć grupowych uczniowie obsługiwali nowoczesne oprogramowanie wykorzystywane w przemyśle, produkcji, logistyce i transporcie. Studenci oraz wykładowcy ATH wprowadzili naszych logistyków w zagadnienia automatyki i sterowania w produkcji i w nowoczesnych magazynach. Uczniowie obsługując program logistyczny, zarządzali zleceniami w warunkach ograniczonych zasobów. Dzięki temu, w czasie rzeczywistym obserwowali  wyniki swoich decyzji logistycznych. Atrakcyjność dydaktyczna zajęć i dostęp do specjalistycznego wyposażenia laboratoriów wywołały wśród uczniów duże zainteresowanie omawianymi zagadnieniami.
altalt

alt