7 grudnia młodzież Ekonoma zorganizowała "Mikołajki". "Mikołajowy team" jak co roku bawił uczniów rozdając słodycze i "rózgi" –  tym razem było więcej pochwał. Przy okazji Św. Mikołaj wręczał dyplomy i nagrody (wejściówki do kina Helios) uczennicom, które wygrały konkurs na najładniejszą świąteczną ozdobę ( kartki i ozdoby świąteczne zostały sprzedane na kiermaszu, z którego dochód przeznaczyliśmy na budowę i wyposażenie hospicjum w Bielsku-Białej – w ramach akcji „Pola Nadziei”).

Poprawiony (środa, 09 grudnia 2015 13:28)

Więcej…

 
We wrześniu b.r. w ramach konkursu "MEIN BERUF IST SPITZE! - MÓJ ZAWÓD JEST NAJLEPSZY!" dwa zespoły pracowały nad tworzeniem dwuminutowego filmu o swoim zawodzie. Uczennice z klasy 3eb: Urszula Słowik, Anna Moczała, Sabina Hubczak, Patrycja Michałczak i Aleksandra Przybyła w produkowanym przez siebie materiale filmowym starały się pokazać zalety zawodu księgowej. Zadanie było trudne, ponieważ wszystko należało opowiedzieć w języku niemieckim, a liczba słów i czas były ograniczone. Chociaż nasze uczennice nie zajęły zaszczytnych miejsc, to zostały nagrodzone przez organizatora –  Instytut Goethego – dyplomami i nagrodami.

Poprawiony (środa, 09 grudnia 2015 13:03)

 
W sobotę 05 grudnia grupa naszych uczniów z klas 1 ea, 2 ea i 2 la wzięła udział w Dniu Otwartym "Opery Krakowskiej".
Uczniowie pod opieką pani Katarzyny Szczerby oraz pani Agnieszki Czernek-Krywult o wczesnych godzinach porannych wyjechali do Krakowa, by od godziny 09.30 rozpocząć przygodę z operą "od kuchni". Mieli okazję obejrzeć otwartą próbę baletu, próbę fragmentu  spektaklu "Dziadek do orzechów" oraz technologię sceny do tego samego spektaklu. Ponadto mogli obejrzeć cały budynek Opery, gdzie w różnych salach, odbywały się różnorakie atrakcje - np. pokaz makijażu do opery "Madame Butterfly", czy przygotowywanie ozdób świątecznych z solistami Opery. Można było również przymierzać kostiumy wykorzystywane do przedstawień. Wszystkie te atrakcje były udziałem uczniów prawie do godziny 14.
Następnie wycieczka przeniosła się na krakowski Rynek, gdzie można było pospacerować i kupić pamiątki na jarmarku świątecznym, był to również czas na zjedzenie ciepłego posiłku.Do Bielska-Białej wszyscy wrócili w godzinach wieczornych. W dobrych humorach, chociaż bardzo zmęczeni.
 
Szkolne Koło Turystyczne zaprasza wszystkich chętnych na kolejne wycieczki :)

Poprawiony (wtorek, 08 grudnia 2015 13:27)

Więcej…

 Anna Fajlhauer
uczennica klasy 2 ea dostała się do kolejnego etapu Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. W zawodach stopnia szkolnego zdobyła 22 miejsce wśród zakwalifikowanych do etapu drugiego 50 osób.

8 stycznia 2016 r. wystartuje w zawodach okręgowych (II stopnia), które odbędą się w Katowicach.

                                                                                                   Ani gratulujemy i życzymy powodzenia alt

Poprawiony (poniedziałek, 30 listopada 2015 11:00)

 Do II etapu - okręgowego Konkursu Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych przeszli nastepujący uczniowie:
Piotr Brzeźny (kl. 2ea), Anna Moczała (kl. 3eb), Patrycja Michałaczak (kl. 3eb).

Poprawiony (poniedziałek, 30 listopada 2015 09:26)

 

W dniu 20.11.2015 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny konkursu ,, Poznaj Swoje Prawa w Pracy” zorganizowany przez Państwową Inspekcję Pracy w Katowicach.  Celem konkursu jest promocja pro aktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy a także popularyzowanie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów z klas: pierwszej, trzeciej i czwartej kształcących się w zawodach: technik handlowiec i technik ekonomista. Angelika Bednarska z klasy 4h oraz Paulina Legierska z klasy 3h uzyskały najwyższą liczbę punktów i będą reprezentowały szkołę na etapie rejonowym konkursu w Katowicach.

                                                                                                                                  Uczennicom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie rejonowym konkursu! 

                                                                                                                                                                                             Organizator Iwona Carbol-Sitek

Poprawiony (czwartek, 21 kwietnia 2016 10:30)

 


W niedzielę, 15 listopada uczennice naszej szkoły wraz z panią Katarzyną Szczerbą oraz panią Agnieszką Czernek-Krywult miały okazję obejrzeć adaptację "Dziadów" Adama Mickiewicza w bardzo nietypowej scenerii. Spektakl w wykonaniu aktorów bielskiego Teatru Polskiego odbył się wieczorem, w kaplicy cmentarnej zabytkowego cmentarza żydowskiego przy ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej.
Miejsce to, na co dzień niedostępne, stworzyło doskonałą atmosferę dla spektaklu. Była to także unikatowa okazja obejrzenia kaplicy.
 

16.11.2015 r. odbył się I etap (szkolny) Konkursu Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, w którym udział wzięło 58 osób. Uczestnicy wypełniali test składający się z 20 pytań wielokrotnego wyboru. Piotr Brzeźny (kl. 2ea) uzyskał maksymalną liczbę punktów - 20, natomiast 5 osób: Anna Fajlhauer (kl. 2ea), Patrycja Michałczak (kl. 3eb), Anna Moczała (kl. 3eb), Aleksandra Przybyła (kl. 3eb) i Klaudia Szary (kl. 2eb) - po 19 punktów. Zgodnie z regulaminem osoby, które uzyskały tę samą ilośc punktów 25.11.br. (środa) będą wypełniać test uzupełniający (dogrywka), który wyłoni 3-osobową reprezentacją szkoły do II etapu - okręgowego.

Poprawiony (poniedziałek, 30 listopada 2015 09:23)

 

Sukcesem dla naszej szkoły zakończyły się rozgrywki Miejskiej Licealiady w piłce nożnej. Drużyna "Ekonoma" zakończyła zmagania na znakomitym II miejscu, wygrywając z takimi szkołami jak: Zespół Szkół  Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych, LO nr 6 czy LO nr 4 im. KEN. Finał rozgrywek to mecz z  Zespołem Szkół Budowlanych i porażka po bardzo zaciętym meczu 2:0.

W skład drużyny wchodzili następujący zawodnicy: Szary Jacek 4lb, Pudełko Jakub 4lb, Kocik Przemek 4ea, Rybarski Darek 4la, Ciupek Dawid 3lb, Zieliński Kacper 3lb, Dzido Filip 3lb, Cichowlaz Marcin 2lb, Bizoń Bartek 1la.

Drużynę prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Maciej Krzak i Mateusz Kruk

Serdecznie GRATULUJEMY!!!

altalt

Poprawiony (czwartek, 19 listopada 2015 11:54)